Pri Leviciach sa prevrátil zájazdový autobus, zranených previezli do nemocnice

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zájazdový autobus skončil dnes ráno v katastri obce Bohunice neďaleko Levíc v priekope. S 29 cestujúcimi smeroval do Banskej Štiavnice. Prevrátil sa asi 20 kilometrov pred cieľom. Po príchode záchranárov boli všetci ľudia mimo autobusu.

„Po príjazde na miesto zásahu záchranári ošetrili päť osôb, ktoré utrpeli stretne ťažké až ľahšie poranenia,“ informovala hovorkyňa záchranárov Alena Krčová.

Troch zranených previezli do nemocnice v Leviciach. Ďalšiu 67-ročnú ženu s poranením krčnej chrbtice transportovali vrtuľníkom do Nitry.

Ostatných cestujúcich odviezol z miesta nehody náhradný autobus späť domov.

Prečítajte si tiež:

Nešlo o alkohol

V dychu vodiča nezistili prítomnosť alkoholu.

​„Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že autobus skončil mimo vozovky, kde ostal prevrátený na boku,“ uvádza na sociálnej sieti Hasičský a záchranný zbor.

„Vodič zájazdového autobusu pravdepodobne zišiel pravým kolesom na nespevnenú krajnicu a autobus zviezlo vpravo do priekopy,“ vysvetlila hovorkyňa krajskej polície v Nitre Renáta Čuháková.

V úseku je množstvo serpentín. Podľa organizátorky zájazdu bol práve šofér jeden z tých, kto dôchodcom z autobusu pomohol von. Kľukatým úsekom vraj nešiel rýchlejšie ako 40 kilometrov za hodinu.  

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti