V parlamente mali byť poslanci s ochorením COVID-19, Šipoš to nepotvrdil

V parlamente mali byť poslanci s ochorením COVID-19, Šipoš to nepotvrdil
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš nevie o tom, že by niektorí poslanci OĽANO prítomní v Národnej rade (NR) SR boli aktuálne pozitívni na ochorenie COVID-19. Vie o niektorých, ktorí ochorenie prekonali. Deklaroval, že všetci dodržiavajú aktuálne platné nariadenia. Reagoval tak na informácie o viacerých pozitívnych poslancoch na rokovaní.

„Viem, že niektorí ochorenie COVID-19 prekonali. Tí, ktorí majú podozrenie alebo sa necítia v poriadku, chodia len na hlasovania a majú respirátory. Presný počet neviem povedať,“ uviedol Šipoš s tým, že informáciu o prípadných pozitívnych prípadoch preverí.

Prečítajte si tiež:

​„Pokiaľ mám informácie, kolegovia, ktorí sa necítia dobre, pre istotu nosia respirátor a dodržiavajú platnú legislatívu,“ dodal.

Predsedníčka klubu SaS Anna Zemanová v stredu (5. 10.) podvečer v súvislosti s informáciami o nakazených poslancoch požiadala vedenie parlamentu, aby dosiahlo nápravu a vysvetlilo zákonodarcom platné vyhlášky.

„V stredu sme mali informáciu, že boli na rokovaní NR SR aj vo výboroch poslanci, ktorí boli pozitívne testovaní na COVID-19,“ uviedla pre .

Považuje to za neprípustné, nezodpovedné a nekolegiálne. Upozornila na riziko nákazy.

V stredu parlament schválil zvýšenie platov zdravotníkov:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti