Kollár si pochvaľuje menšinovú vládu: Predstavil balík sociálnych opatrení, ktoré by mu vraj so SaS neprešli

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na Slovensku má byť v rámci vládnej novely zákona o sociálnom poistení zavedený rodičovský bonus. Táto novela počíta s tým, že seniori v dôchodkovom veku by mohli od svojich detí dostávať rodičovský dôchodok, povedal minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).

„Nikomu sa kvôli tomu nezvýšia dane ani odvody,“ povedal Krajniak.

Mama, ktorá vychovala dve deti a pôjde v budúcom roku do dôchodku, dostane o 80 eur mesačne nižší dôchodok, ako jej kolegyňa, ktorá deti nemá, tvrdí Sme rodina. Označujú to za nespravodlivosť, ktorú chcú aspoň čiastočne zmierniť rodičovským bonusom. Dieťa, ktoré pracuje na Slovensku, bude môcť odviesť každému rodičovi 1,5 percenta z jeho hrubej mzdy, respektíve vymeriavacieho základu.

Prečítajte si tiež:

​​Súčasťou novely zákona o sociálnom poistení je aj generálny pardon. Ten sa má týkať vyše milióna ľudí, ktorí majú dlhy v Sociálnej poisťovni.

Poslanci Sme rodina podotkli, že neodpúšťajú ani neposúvajú splatnosť istiny. Dlžníkov chcú podľa ich slov motivovať, aby si zaplatili istinu a v tom prípade im bude odpustené penále.

Podmienkou uplatnenia generálneho pardonu je, že uvedené dlžné poistné musí byť zaplatené v plnom rozsahu. Istinu tak bude musieť zaplatiť každý.  Poisťovňa odpustí dlžníkom penále, ak zaplatia celú dlžnú sumu poistného do 31. augusta 2023.

Sme rodina verí, že Sociálna poisťovňa využije všetky svoje kanály, aby sa o inštitúte generálneho pardonu dozvedelo čo najviac ľudí.

„Začína sa mi páčiť v tejto menšinovej vláde,“ povedal Boris Kollár (Sme rodina). Podľa jeho slov v súčasnosti prechádzajú veci, ktoré by boli v minulosti blokované stranou SaS.

Predseda parlamentu tvrdí, že ide o dobré správy pre rodičov, ktorí sa o svoje deti už postarali, ako aj rodiny, ktoré majú dlžoby.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti