Zdesenie na pohrebe nad rakvou príbuzného, na juhu Slovenska omylom vymenili nebohých

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Denisa sa v stredu navždy lúčila s otcom. Keď prišla na novozámocký cintorín, v rakve, ktorú jej ukázali, ležal niekto iný. „Bol úplne cudzí. Ani som nevedela, kto to je. Toho mi chceli dať pochovať,“ opísala situáciu zhrozená Denisa.

Zamestnanci pohrebnej služby Denisu presviedčali, že telo nebohého patrí jej otcovi. Ona však bola presvedčená o opaku. „Ja som vedela, že to nie je môj ocino, lebo ocino vydýchol pri mne. Poznám si svojho ocina,“ podotkla.

K výmene došlo v časovej tiesni

Po naliehaní rakvu s telom nakoniec vymenili. Pohrebná služba chybu priznáva. Truhla vraj bola správna. K zámene nebohých prišlo podľa nich v časovej tiesni.  

„Ako sa zosnulí dávali do truhiel, tak sa zamenila truhla, tým pádom sa stala táto situácia, že na katafalk sa vyložilo druhé telo. Do troch minút to bolo vymenené,“ vysvetlil majiteľ pohrebnej služby Tomáš Czuczor.

Prečítajte si tiež:

Ak by dcéra zosnulého na chybu neprišla, rodina by pochovala niekoho neznámeho. „Prišli by a klopali mi, že treba vybrať ocinka? Ja neviem, či je to repa, alebo čo, že vyberiem, zasadím. Asi by som bola pochovala cudzieho človeka. Úplne v tej truhle, čo som vybrala ocinkovi,“ povedala Denisa.

Podľa pohrebnej služby je však vylúčené, aby do hrobu na cintoríne pochovali rodine niekoho iného. „Zakaždým sa otvára tá truhla, aj keď je nejaká dopravná nehoda, alebo sa stane niečo horšie, stále zakaždým sa identifikuje telo. Takže to sa nemôže stať, že sa pochová niekto iný,“ ubezpečil Tomáš Czuczor. 

Podľa predsedu Asociácie pohrebných a kremačných služieb Ladislava Stríža existuje niekoľko značení, ktoré majú zámene zabrániť. „Zosnulí sú označení, identifikovaní nielen štítkom na nohách, ale píše sa to aj na nohách, čiže máme dostatok možností na identifikáciu toho zosnulého, aby sa nevymenil,“ vysvetlil.

Viac si pozrite v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme úmrtie

Dôležité udalosti