Domáce

Dôchodca zo Šale prekvapil zlodeja, stálo ho to život

Zlodej domu
Zdroj: Internet

Všetko vyzeralo ako nešťastná náhoda, no vinník je už známy.

Prekvapil zlodeja, a to ho stálo život. Ešte pred Vianocami našiel 59-ročný Diakovčan svojho 85-ročného otca mŕtveho v rodinnom dome. Všetko nasvedčovalo tomu, že dôchodca nešťastne spadol a zomrel. Vyšetrovanie však ukázalo, že nešlo o náhodu.

Pri dôkladnej obhliadke rodinného domu našli vytlačené dvere a rozobratú škridlu na streche. Ani nie po troch týždňoch policajti zistili, že v dome bol 28-ročný miestny muž. Ako informovala nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková, páchateľ najskôr rozobral strechu, dostal sa však len do zadnej časti domu, a tak prešiel cez dvor a vytlačil vchodové dvere na obývanej časti.

Pri prehľadávaní izieb ho prekvapil majiteľ domu. Páchateľ sa rozbehol a starčeka sotil. Dôchodca spadol a zostal nehybne ležať. Zlodej ešte prezrel skrine, dokonca prehľadal aj nehybného pána a z vrecka nohavíc mu ukradol 50 eur a kľúče.

Mária vyšetrovateľ obvinil z lúpeže a porušovania domovej slobody. Poputoval rovno do väzenia za predchádzajúcu trestnú činnosť. V prípade dokázania viny môže stráviť za mrežami sedem až 12 rokov.

ŠAĹA/ SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.