Otec mŕtvej Natálky (†19): Manželka po rozhodnutí súdu odpadla, nevedeli sme ju prebrať

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dušan Dědeček do väzby nepôjde a stíhať ho budú na slobode. Z rozhodnutia súdu zostal šokovaný otec jednej z obetí, ktoré prišli o život pri nezodpovednej jazde opitého šoféra.

Natálka (†19) bola jednou z tých, ktorá bola bohužiaľ v osudnú noc (2.10.) v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Jej mladý život vyhasol spolu s ďalšími životmi štyroch mladých ľudí po tom, ako vo vysokej rýchlosti do nich autom vpálil dnes už bývalý generálny sekretár Deaflympijského výboru Slovenska.

Nehoda si okrem piatich obetí vyžiadala niekoľko zranených.

Prečítajte si tiež:

​Sklamanie z rozhodnutia súdu netají otec Nátálky. Na sociálnej sieti napísal, ako táto druhá rana, ktorú dostali od života, zasiahla jeho rodinu.

„Som otec mŕtvej Natálky. Okrem nej sú ešte štyri mŕtve deti a kopec ranených. Má ten sudca nejaké svedomie? Za takú spravodlivosť sme bojovali?, napísal Pavol Hamrák.

Keď sa o rozhodnutí súdu dozvedela jeho manželka, odpadla a nevedeli ju prebrať, uviedol sklamaný otec.

​Práve vo štvrtok, keď súd rozhodoval o väzbe pre Dušana Dedečka, svietilo v kalendári meno Natália.

„Tento darček dostala k meninám od sudcu,“ napísal otec.

„Nech sa pán sudca príde pozrieť manželke do očí (každej matke zavraždených detí) a nech im povie, že ten vrah je ctihodný občan Bratislavy. Že vraj “náš človek už neexistuje“, dodal Pavol Hamrák.

Zdroj: Facebook

Prečo nešiel za mreže?

„Súd nevzhliadol dôvod tzv. útekovej väzby pre hrozbu vysokého trestu. Súd nevzhliadol ani dôvod tzv. preventívnej väzby, keďže hrozba pokračovania v identickom alebo obdobnom konaní z konania obvineného a iných konkrétnych skutočností nevyplýva," priblížil hovorca bratislavského súdu Pavol Adamčiak. Dodal, že súd konštatoval dôvodnosť vzneseného obvinenia.

Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor podal sťažnosť, o ktorej sa bude rozhodovať v piatok 14. októbra.

​Dedeček čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie.

Dědečka prepustili počas živého vstupu (6.10.) v Televíznych novinách na Markíze. Vo videu si môžete pozrieť, ako v priamom prenose utekal pred novinármi.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tragédia na Zochovej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.