Dědeček ešte môže skončiť vo väzbe. Odvolací súd rozhodne budúci týždeň

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Okresný súd v Bratislave pustil Dušana Dědečka na slobodu. Vyšetrovanie tragickej nehody však naďalej pokračuje. Prokurátor, ktorý pre Dědečka žiadal väzbu, sa voči rozhodnutiu odvolal. O odvolaní bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave budúci piatok (14. 10.) o 8.30 h.

Prokurátor žiadal pre Dědečka tzv. útekovú a preventívnu väzbu. Hovorca bratislavského súdu Pavol Adamčiak priblížil, že sudca sa s návrhom prokurátora nestotožnil.

Ak však Krajský súd rozhodne inak, obvinený pôjde do väzby, v ktorej bude do konca vyšetrovania. 

Právnik z Právnickej fakulty Univerzity Komenského Tomáš Strémy priblížil, že odvolací súd môže rozhodnúť tromi spôsobmi: vziať Dědečka do väzby, ponechať ho na slobode, alebo nahradiť väzbu iným inštitútom. „Dôležité je brať do úvahy, že nevidíme do spisu. Prípravné konanie je neverejné. Nevidíme iné skutočnosti daného prípadu, ktoré viedli súd k danému rozhodnutiu,“ dodal právnik. 

Prečítajte si tiež:

Dědeček v nedeľu (2. 10.) opitý šoféroval auto, ktorým narazil do zastávky Zochova v Bratislave. Zabil pri tom piatich ľudí. Hrozí mu trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie.

Pozrite si reportáž z prepustenia Dědečka z väzby:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tragédia na Zochovej

Dôležité udalosti