Prokurátor o rozhodnutí súdu: Prepustenie Dědečka nemá žiaden vplyv na jeho trestné stíhanie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prokurátor Juraj Chylo, ktorý dozoruje prípad zabitia piatich ľudí na zastávke Zochova, reagoval na rozhodnutie okresného súdu nevziať Dušana Dědečka do väzby. Vyhlásil, že s rozhodnutím súdu môžeme nesúhlasiť, ale v právnom štáte ho musíme rešpektovať.

Zdôraznil, že prepustenie obvineného na slobodu nemá žiaden vplyv na jeho trestné stíhanie. 

„Súd nezastavil trestné stíhanie, ani neoslobodil obvineného spod obvinenia. Vyšetrovanie vedú orgány v trestnom konaní a súd nie je oprávnený rozhodnúť počas vyšetrovania o opodstatnenosti alebo neopodstatnenosti trestného stíhania,“ vysvetlil Chylo.

Dodal, že prokuratúra na znak nesúhlasu s rozhodnutím súdu podala sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave 14. 10. „Trváme na podanom návrhu o vzatí obvineného do väzby,“ dodal prokurátor.

Chylo nepriblížil, kedy by mohla byť podaná obžaloba. „Vo veci bude vykonávané ešte množstvo úkonov, znalecké dokazovania a výsluchy svedkov. Nedá sa odhadnúť, kedy by mohlo byť skončené vyšetrovanie,“ skonštatoval.

Dědeček v nedeľu (2. 10.) opitý šoféroval auto, ktorým narazil do zastávky Zochova v Bratislave. Zabil pri tom piatich ľudí. Hrozí mu trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie.

Pozrite si reportáž z rozhodovania o väzbe pre Dušana Dědečka:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tragédia na Zochovej

Dôležité udalosti