Stav Mišky (4) sa po nehode zlepšil. Opitý vodič, ktorý ju zrazil, má plný register trestov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Opitý vodič, ktorý v Čadci v stredu (5.10.) popoludní zrazil matku s dvoma dcérami na chodníku, bude stíhaný väzobne. Súd tak vyhovel návrhu, podľa ktorého existovali obavy z úteku obvineného.

Obvinený Erik v súčasnosti chodí po vyšetreniach v sprievode policajnej eskorty. Neskôr, keď to jeho zdravotný stav dovolí, ho polícia odprevadí aj do väzby.

O väzobnom stíhaní rozhodla sudkyňa Okresného súdu v Čadci v neprítomnosti obvineného muža. Uznesenie o vzatí do väzby nie je právoplatné. Prokurátor sa práva na podanie sťažnosti vzdal. Vodič čelí obvineniu z trestného činu ublíženia na zdraví v súbehu s trestným činom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Plný register trestov

Erik z Kysúc má podľa informácií Markízy až dvanásť zápisov v registri trestov.

Rozhodnutie sudkyne priblížil zástupca hovorkyne Krajského súdu v Žiline Jozef Michňa. „Rozhodla o jeho vzatí do väzby, nakoľko existuje dôvodná obava, že ujde, alebo sa bude skrývať aby sa vyhol trestnému stíhaniu, alebo trestu. A taktiež existuje dôvodná obava, že bude pokračovať v trestnej činnosti,“ uviedol.

Podľa našich informácií sa nehoda stať ani nemusela. Erik totiž dostal pri inom skutku zákaz šoférovania, ktorý mal trvať až do roku 2023. Súd však napokon od trestu upustil s podmienkou.

Prečítajte si tiež:

​Erik svoj skutok po vytriezvení oľutoval. Súdny lekár tvrdí, že práve v tom sa skrýva zradnosť alkoholu. Prednosta Ústavu súdneho lekárstva Ľubomír Straka je presvedčený, že ak by bol Erik triezvy, vedel by, že nie je bezpečné ísť autom pod vplyvom alkoholu. Alkohol dodáva odvahu a presvedčí, že človek danú situáciu zvládne.

„Poväčšine sú to doživotné traumy, ktoré sa vracajú. To ozaj musí byť v úvodzovkách, po starom povedané, že psychopat, kde je tá emočná plochosť taká, že sa strasie a nič sa nedeje,“ povedal Dopravný psychológ František Skokan.  

Po stretnutiach s psychológom sú navyše presvedčení, že už by za volant opití nesadli. „Všetci tvrdia, že nie, že už nikdy. Ja hovorím, že radšej pripustite, že sa to môže stať. Pripustite, ale dávajte pozor. Keď si to uvedomíte, tak je väčšia pravdepodobnosť, že sa to nestane,“ povedal Skokan. 

Dobré správy z nemocnice

Žena so staršou dcérou (4) a aj vodič auta skončili po nehode v nemocnici, najmenšiemu dieťaťu sa nestalo nič. Matka totiž pohotovo zareagovala a druhú dcéru, ktorá bola v kočíku, stihla pred zrážkou odstrčiť, čím jej zrejme zachránila život. 

Zdravotný stav staršej Mišky sa vyvíja priaznivo. Martinská univerzitná nemocnica v piatok ohlásila dobré správy. Malá Miška, ktorá bola po nehode hospitalizovaná na JIS, je už na bežnom chirurgickom oddelení. 

Vodič sa po dopravnej nehode podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,86 mg/l (1,79 promile) alkoholu.

V nemocnici sa nám v deň nehody podarilo stretnúť muža, ktorý nehodu spôsobil. „Mal som ťažký život, vyhodili ma dnes z bývania, “ uviedol Erik dôvody, prečo si pod vplyvom alkoholu sadol za volant.

Pozrite si reportáž z Čadce krátko po nehode.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti