Chcem počuť tvoj smiech, prosím Naty, vráť sa. S prvou obeťou tragédie na Zochovej sa už rozlúčili

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Jednou z obetí nedeľňajšej tragédie (2.10.) na zastávke Zochova v Bratislave bola aj devätnásťročná Natália. V piatok sa s ňou v Spišskej Novej Vsi poslednýkrát rozlúčila jej rodina, pochovali ju ako prvú obeť nehody na Zochovej.

Krátko pred 13.00 h sa rodina, príbuzní a kamaráti zhromaždili v Spišskej Novej Vsi v kostole. Po zádušnej omši sa smútočný sprievod presunul do Dómu smútku, kde sa s 19-ročnou Natáliou lúčili naposledy.  

„Chcem počuť tvoj smiech aj tvoj trefný a vtipný komentár. Prosím, Naty, vráť sa,“ odznelo na pohrebe 19-ročnej Natálky. So smútočnou rečou vystúpil dekan fakulty, na ktorej Natália študovala, aj jej najlepšia kamarátka, s ktorou bývala a za ktorou v osudný deň išla. „To je ten zlom života, kedy kamarátov začnete vnímať ako svoju rodinu. Navzájom sme sa o seba starali, kontrolovali sa, či tá druhá nie je hladná, či jej netreba s niečím pomôcť, jedna nezaspala, kým tá druhá neprišla domov,“ zaspomínala na Natálku spolubývajúca. 

Položiť veniec prišli aj jej bývali spolužiaci zo základnej školy. Pamätajú si ju ako veselé a cieľavedomé dievča, ktoré si išlo na štúdium do Bratislavy splniť sen.  Väčšina z nich tomu najskôr nemohla uveriť. „Napísali sme si do starej skupiny, kde sme všetci spolužiaci a asi tak polovica tomu neverila. Mysleli si, že to je len nejaký vtip alebo niečo také a nakoniec tu stojíme a je to realita,“ povedal spolužiak zo základnej školy Aleš Kováč. 

Zdroj: TV Markíza

Tragická nehoda, ktorú spôsobil opitý vodič, si vyžiadala dokopy päť obetí a niekoľkých zranených. Auto šoféroval Dušan Dědeček, dnes už bývalý generálny sekretár Deaflympijského výboru Slovenska.

Muža obvinili z trestného činu všeobecného ohrozenia, hrozí mu tak 20 až 25 rokov za mrežami alebo doživotie. Okresný súd Bratislava I. vo štvrtok rozhodol, že bude Dědeček stíhaný na slobode.

​​Skutočnosť, že nebude Dědeček stíhaný väzobne, sa dotkla aj rodiny nebohej Natálie. Jej mama po rozhodnutí súdu odpadla. Otec sa verejne na sociálnej sieti pýta, či sme bojovali za takúto spravodlivosť? Sudcu vyzval, aby sa prišiel matke obete pozrieť do očí. O vyjadrení otca sa viac dočítate v našom článku.

Prečítajte si tiež:

​Toto rozhodnutie súdu ešte nie je právoplatné, pretože proti nemu podal prokurátor sťažnosť. O odvolaní bude rozhodovať budúci piatok Krajský súd v Bratislave.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín o tragédii na Zochovej z piatka, 7. októbra:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tragédia na Zochovej

Dôležité udalosti