Otvorená 12-minútová spoveď: Moje pocity sa nevyrovnajú tým, ktoré prežívajú rodičia obetí. Je to iný typ pekla

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Obvinený Dušan Dědeček poskytol exkluzívny rozhovor. Hovorí, čo si pamätá z osudnej nedele a nad čím premýšľal v cele.

Televízia Markíza sa rozprávala s obvineným Dušanom Dědečkom, ktorý spôsobil nehodu na zastávke Zochova v Bratislave, pri ktorej zomrelo päť ľudí. Okresný súd ho zo zadržania prepustil na slobodu. Prokurátor sa odvolal a chce, aby jeho stíhanie pokračovalo za mrežami väzby.

Celý 12-minútový rozhovor si môžete pozrieť vo videu vyššie.

Dědeček prehovoril o svojich pocitoch a prečo žiadal o prepustenie. To, čo sa stalo, si vraj uvedomil už v aute. „Taký zlomok sekundy som nikdy nezažil. Vedel som, čo som spravil a som pripravený niesť vinu,“ vyhlásil.

„Zničil som jedným šmahom ruky všetko dobré, čo som kedy urobil. Nikdy nebudem ten, čo som bol,“ dodal obvinený.

V rozhovore sa vrátil aj k osudnej nedeli, keď si sadol za volant opitý. Doma ho navštívil syn s vnučkou a vypil asi dva rumy. Do práce išiel preto, lebo vraj musel odomknúť kanceláriu a jeho kolegyne nemohli. Dědeček tvrdí, že nikdy pred tým nešoféroval pod vplyvnom alkoholu a nepovažuje sa ani za cestného piráta, hoci mnohokrát prekročil povolenú rýchlosť.

Z cely predbežného zadržania poslal list Deaflympijskému výboru Slovenska, pretože chce, aby organizácia pokračovala. Rodinám obetí zatiaľ nepísal. 

Vyjadril sa aj k medializovaným informáciám, že si v cele chcel siahnuť na život. „V takej fáze človek zvažuje všetky hodnoty. Mám určité ciele. Nechám si to pre seba,“ povedal. „V cele som skúšal vracať čas, ale stále si otvárate oči a zobúdzate sa v tom istom dni. Nedá sa to,“ povedal.

Prepustenie z väzby žiadal preto, aby mohol v Deaflympijskom výbore odovzdať prístupové heslá a ďalšie dôležité dokumenty svojmu nástupcovi. Plánuje sa zúčastniť rozhodovania o svojej väzbe pred Krajským súdom. Tvrdí, že nikam neplánuje ujsť a je pripravený niesť vinu. „Budem za svoj hriech pykať. Odnesiem si, čo mám,“ dodal.

Prečítajte si tiež:

Na otázku, či by niečo odkázal rodinám, hovorí, že žiadne slová nezmenia to, čo sa stalo.

„Chcel by som ich poprosiť o odpustenie. Nikdy sa moje pocity nevyrovnajú s tým, čo prežívajú rodičia obetí, ale je to iný typ pekla, “ vyhlásil Dědeček.

Pozrite si, ako Dědeček ušiel pred novinármi po vyhlásení rozhodnutia o jeho väzobnom stíhaní:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tragédia na Zochovej

Dôležité udalosti