Prezlečení za policajtov údajne plánovali lúpež. Medzi podozrivými má byť aj jedna policajtka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Policajti vo štvrtok (6.10.) zasahovali v jednom z bratislavských hotelov. V putách odtiaľ odvliekli aj muža, ktorý má podľa našich informácií v hoteli kanceláriu. Pochádza z juhu Slovenska, NAKA zadržala aj ďalšie osoby z okolia Komárna.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie šiestim osobám pre majetkovú a násilnú trestnú činnosť,“ informoval hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka

Pri kontrole ich áut pred hotelom i domových prehliadkach u nich našli výbavu, za ktorú by sa nemusela hanbiť nejedna policajná jednotka. Mali u seba aj samopal. „Zaistili sme balistické vesty, prilby, zbrane hromadného účinku, drogy, aj uniformy s logom Policajného zboru a NAKA,“ doplnil Slivka.

Prečítajte si tiež:

Načo to všetko potrebovali?

Podľa polície sa obvinení pripravovali na vykonanie rozsiahlej majetkovej trestnej činnosti v Bratislave. Údajne podľa našich zistení chceli prezlečení za policajtov prepadnúť a vykradnúť istú nehnuteľnosť.

Medzi podozrivými má byť aj jedna policajtka z juhu Slovenska. NAKA viac informácií k prípadu nateraz nezverejnila. Zatiaľ nie je známe ani to, či bude pre šesticu obvinených žiadať vyšetrovateľ väzbu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.