Vo Vysokých Tatrách vyhasol život 52-ročného turistu

Vo Vysokých Tatrách vyhasol život 52-ročného turistu
Zdroj: Horská záchranná služba

Vo Vysokých Tatrách v oblasti Zamrznutého plesa v piatok (7.10.) zahynul 52-ročný turista. Po pošmyknutí sa a páde dlhom približne tristo metrov narazil hlavou o skalu. Na mieste zasahovali horskí a leteckí záchranári. Informovala o tom hovorkyňa Air-Transport Europe Zuzana Hopjaková.

„Žiaľ, zranenia hlavy muža boli také rozsiahle, že im napokon na mieste podľahol. Lekár musel skonštatovať smrť,“ uviedla hovorkyňa.

pádu muža došlo v jednom zo žľabov spadajúcom k Zamrznutému plesu. Svedkovia po príchode k postihnutému, ktorý bol v bezvedomí, ihneď začali resuscitáciu. Na miesto následne dorazil záchranársky vrtuľník z popradskej základne. Lekár leteckých záchranárov pokračoval v rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii, avšak bezúspešne.

Prečítajte si tiež:

„Mužove telesné pozostatky boli transportované do Smokovca, kde ich prevzali príslušníci polície a pohrebná služba,“ oznámila Horská záchranná služba. K pravdepodobnému pošmyknutiu turistu došlo podľa nej na zamrznutom zasneženom exponovanom turistickom chodníku vedúcom do sedla Prielom.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti