Domáce

Čakať u lekára alebo si zaplatiť prednostné vyšetrenie?

Prednostné vyšetrenia vraj nemajú samosprávne kraje úplne pod kontrolou. Môže za to zákon
Zdroj: TV Markíza

Mnohí však na to nemajú peniaze, iní si zaplatia z časových dôvodov.

Čakať alebo si zaplatiť? Otázka ktorú si položime snáď vždy, keď ideme k lekárovi. Mnohí na zaplatenie prednostného vyšetrenia nemajú peniaze, iní túto možnosť hlavne z časových dôvodov využívajú radi a často.
Zdroj: TV Markíza


Dohliadnuť na to, či lekári dodržujú pri prednostných vyšetreniach pravidlá, majú samosprávne kraje. Tie však tvrdia, že sa to veľakrát ani nedá. Chyba je vraj v zákone. Zlú skúsenosť v čakárni u lekára zažil náš divák, keď u očnej lekárky musel s malou dcérkou stráviť niekoľko hodín kým ju vyšetrili.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Pýtate sa prečo nezaplatil prednostné vyšetrenie dcére aj on? Tvrdí, že o tom nevedel a je proti tomu. Každá minca má dve strany, tak aj tento problém má svoje plusy a mínusy. Čakať niekoľko hodín u lekára s malým dieťaťom nie je príjemná záležitosť, no niektorí ľudia si prednostné vyšetrenia jednoducho zaplatiť musia.


Pravda je aj to, že častokrát jedinou možnosťou ako sa dostať na vyšetrenie hlavne k lekárovi špecialistovi je, že si zaň zaplatíte. Jednoducho je ich málo. Maximálnu sumu, ktorú si od vás môže lekár vypýtať, určujú župy. Tie zároveň robia aj kontroly priamo v ambulanciách.

Len žilinská župa v minulom roku skontrolovala takmer 300 lekárov. No to, čo im môžu vyčítať nie je až také jednoznačné. Pacient je ale napokon ten, kto má právo rozhodnúť. Či sa so systémom zmieri a počká, eventuálne nepočká a zaplatí si. Alebo situáciu vyrieši tak ako náš divák, a nájde si iného lekára.
BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.