Na pripravovanej megakrádeži sa vraj podieľal aj bývalý vysokopostavený policajt. NAKA ho zadržala hneď dvakrát

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Záhadný príbeh odhaľuje svoje tajomstvá. Na pripravovanej megakrádeži sa údajne podieľal exfunkcionár polície a dlhoročný advokát v jednej osobe.

Pre údajnú spoluprácu s gangom skončil na pár hodín v putách. Sudca ho síce prepustil, no vzápätí ho policajti z NAKA zadržali znova.

Pripravovanú megakrádež prekazila razia v bratislavskom hoteli. Objavili tam výbavu, za ktorú by sa nemusela hanbiť nejedna policajná jednotka - balistické vesty, prilby, zbrane hromadného účinku, ale aj uniformy s logom Policajného zboru či Národnej kriminálnej agentúry.

Zadržali a obvinili šiestich ľudí. Niektorí sú stíhaní pre prípravu krádeže, iní aj pre vydieranie. V putách skončil aj Bálint Végh, ktorý sa živil vymáhaním pohľadávok.

Podľa našich informácií s políciou spolupracuje, a tak sa vyšetrovateľ údajne dostal k ďalšiemu mužovi - dnes už obvinenému advokátovi Petrovi Kovácsovi. Je to bývalý policajt. Pred vyše 20 rokmi šéfoval príslušníkom v Dunajskej Strede.

Végh tvrdí, že tip na krádež dostal od bývalého policajta

„V tejto chvíli môžeme potvrdiť, že sme zadržali osobu JUDr. Peter K., ktorý bol následne obvinený z krádeže a z členstva v organizovanej skupine. Viac informácií v súčasnosti nemôžeme poskytovať, keďže vo veci prebiehajú procesné úkony,“ uviedol k prípadu Hovorca Prezídia PZ Michal Slivka.

Végh údajne vypovedal, že tip na megakrádež vraj dal práve zadržaný advokát. Údajne sa chystali do nehnuteľnosti po mŕtvom mužovi. Ten mal podľa všetkého v dome cenné obrazy či koberce za státisíce eur.

Obvineného advokáta vypočul sudca za zatvorenými dverami. Prokurátor totiž pre neho žiada väzbu.

Sudca ho nechal na slobode. Ako slobodný muž prešiel len pár krokov, pred súdom ho totiž čakali ďalší policajti z NAKA. No a zadržali ho podľa našich informácií pre obvinenie z podvodu, v ktorom tiež figuruje Bálint Végh.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti