TV Markíza sa počas celého októbra intenzívne venuje nadchádzajúcim komunálnym a župným voľbám

TV Markíza sa počas celého októbra intenzívne venuje nadchádzajúcim komunálnym a župným voľbám
TV Markíza sa počas celého októbra intenzívne venuje nadchádzajúcim komunálnym a župným voľbám Zdroj: TV Markíza

Divákom prináša exkluzívne predvolebné prieskumy, diskusné relácie s kandidátmi na primátorov a pripravuje komplexný volebný servis, vrátane mimoriadneho spravodajstva a špeciálneho povolebného Na telo.

Na Slovensku sa po prvý raz spojili komunálne a župné voľby, spojené voľby sa konajú v sobotu 29. októbra 2022. Volebné miestnosti sa otvoria o 7:00 hod. ráno a zatvoria sa večer o 20:00 hod. Televízia Markíza sa komunálnym a župným voľbám intenzívne venuje počas celého októbra vo všetkých svojich spravodajských reláciách. Divákom prináša všetky najdôležitejšie, ale aj praktické servisné informácie, ktoré s voľbami súvisia.

„Každý piatok v Televíznych novinách 12, ktoré vysielame napoludnie o 12:00 hod., zverejňujeme exkluzívny prieskum agentúry Focus. Pozeráme sa v ňom vždy na preferencie kandidátov na primátorov v dvoch krajských mestách, zároveň na problémy, ktoré obyvateľov miest najviac trápia,“ priblížil Tibor Mattyašovský, šéfredaktor spravodajstva TV Markíza.

Výsledky exkluzívnych prieskumov podrobne vysvetľujeme a zverejňujeme aj na portáli tvnoviny.sk. Ako prvé sme priniesli prieskumy z Trenčína a Trnavy, minulý týždeň v piatok (7.10.) pribudli aj Košice a Prešov

Prečítajte si tiež:

Okrem toho spravodajský portál TVnoviny.sk v spolupráci s nadáciou Zastavme korupciu od 6. októbra 2022 prináša naživo vysielané diskusie s kandidátmi na primátorov postupne vo všetkých krajských mestách. Prvá debata už prebehla v Trnave, nasledovať budú Košice (12. 10.), Prešov (13. 10.), Žilina (19. 10.), Banská Bystrica (20. 10.), Nitra (24. 10.) a napokon Bratislava (26. 10.). Diskusie moderuje Michal Kovačič.

„Volebný deň a noc budeme sledovať aj s našimi regionálnymi štábmi po celom Slovensku. Všetko dôležité prinesieme v Televíznych novinách o 19-tej. Výsledky volieb budeme počas volebnej noci zverejňovať naživo, teda tak ako budú priebežne okrsky spočítavané, na spravodajskom portáli TVnoviny.sk. Tam si každý, kto bude mať záujem, nájde potrebné informácie a prehľadné výsledky o svojej župe, meste, či obci,“ vysvetlil Mattyašovský.

Prečítajte si tiež:

Televízia Markíza pripravuje na nedeľu 30. októbra 2022, teda deň po voľbách o 9:30 hod. ráno, špeciálnu spravodajskú reláciu Mimoriadne Televízne noviny - Voľby 2022 s moderátorkou Zlaticou Švajdovou Puškárovou a kompletnými výsledkami volieb, a od 13:00 do 14:00 hod. taktiež špeciálne, predĺžené - až hodinové vydanie politickej diskusnej relácie Na telo s moderátorom Michalom Kovačičom.

„Okrem prezentácie oficiálnych výsledkov a analýz s hosťami v štúdiu sa spojíme aj s viacerými víťazmi volieb a lídrami politických strán, ktorí voľby zhodnotia,“ uzavrel Tibor Mattyašovský.

Pozrite si celú prvú debatu s moderátorom Michalom Kovačičom z minulého týždňa o budúcnosti Trnavy s kandidátmi na primátora mesta:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Voľby 2022

Dôležité udalosti