V centre Bratislavy sa strieľalo. Zomreli dvaja ľudia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na Zámockej ulici v centre Bratislavy sa v stredu večer strieľalo. K streľbe došlo okolo 19. hod v blízkosti podniku Tepláreň, ktorý je známy tým, že sa v ňom stretáva LGBTI komunita.

Polícia potvrdila, že zomreli dvaja ľudia, jedna osoba je zranená a páchateľ je na úteku. Obeťami sú dvaja muži vo veku do 30 rokov. Postrelenú ženu, čašníčku jedného z podnikov na ulici, previezli do nemocnice a je mimo ohrozenia života.

Okamžite sa rozbehla pátracia akcia. Veľká koncentrácia policajtov, vrátane príslušníkov NAKA, sa sústredila na nábreží Dunaja neďaleko Mosta SNP zo strany Starého mesta, kde sa mal páchateľ po čine pohybovať.

​Jedna z obyvateliek Zámockej ulice priblížila, že počula minimálne sedem výstrelov. Na mieste sú podľa jej slov viaceré policajné autá aj záchranári.

Páchateľ je v súčasnosti stále na úteku. Muž má mať na sebe tmavú šiltovku, bundu a modré rifle. Je ozbrojený. Polícia ho hľadá po centre Bratislavy. Do pátrania je zapojený aj policajný vrtuľník.

Reportér TV Markíza Adel Ghannam, ktorý zisťuje ďalšie podrobnosti o streľbe, informoval, že pátracia akcia sa zamerala na nábrežie Dunaja neďaleko Mosta SNP zo strany Starého mesta. Prípad prevzali príslušníci NAKA, ktorí si po vystúpení z áut navliekli nepriestrelné vesty. 

Polícia ráno informovala, že páchateľ je mŕtvy.

Polícia na nábreží Dunaja v bratislavskom Starom meste. Zdroj: Adel Ghannam

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Streľba na Zámockej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.