Obeťami útoku sú Matúš a Juraj. Zastreliť ich mal údajne 19-ročný študent

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Bratislavským Starým mestom otriasla v stredu večer (12.10.) dvojnásobná vražda. Páchateľ strieľal približne o 19.00 h na Zámockej ulici pod hradom.

Podľa svedkov padlo na mieste približne desať výstrelov. Podľa našich informácií ich bolo až 15.

Obeťami sú dvaja muži, Matúš a Juraj. Obaja mali do 30 rokov. Matúš mal byť zároveň zamestnancom podniku Tepláreň. Pri útoku bola zranená aj ďalšia zákazníčka, ktorú previezli do nemocnice. Podľa našich informácií je mimo ohrozenia života. 

Prečítajte si tiež:

​Páchateľ údajne stál dlhší čas pred kaviarňou, v ktorej sa stretáva LGBTI komunita. Pravdepodobne tak čakal na obete.

Spočiatku sa uvádzali dva možné motívy útoku, viac pravdepodobný ale poukazuje na konanie mladého 19-ročného extrémistu, študenta gymnázia v Bratislave.

K útoku sa totiž prihlásil účet na sociálnej sieti, ktorý krátko predtým zverejnil extrémistický manifest. Twitter mu ho vymazal. Majiteľ účtu neskôr uviedol, že sa chystá spáchať samovraždu, následne sa odmlčal. Polícia v noci jeho bydlisko prehľadala, no v byte sa nenachádzal. 

Podľa našich informácií má byť údajne otcom strelca Juraj Krajčík, ktorý v parlamentných voľbách v roku 2020 kandidoval za politickú stranu Vlasť. Kandidátku tejto strany viedol Štefan Harabin.

V minulosti sa mal vyfotiť aj pred bytom premiéra Edurda Hegera.

Bezpečnostné zložky po útočníkovi pátrali celú noc, napokon ho našli mŕtveho. Či skutočne išlo o majiteľa extrémistického účtu zatiaľ nepotvrdili. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Streľba na Zámockej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.