Domáce

Slováci ďalej užívajú "zázračný" MMS aj napriek varovaniam!

savo.jpg

Výrobky už prešetruje aj Úrad verejného zdravotníctva, ktorý vydal nové varovanie.

Napriek varovaniam, Slováci si stále kupujú chemikálie, z ktorých si doma pripravujú takzvaný majstrovský minerálny roztok. Úrad verejného zdravotníctva začal prešetrovať predajcov.

Hlavné podozrenie je, že pri predaji klamú o liečivých účinkoch a ľudí navádzajú konzumovať látky, ktoré im môžu naopak ublížiť.

Jedna zo stránok, odkiaľ ľudia kupujú chemikálie je táto a je výborne ošetrená. Všade má varovania. Naoko predajca chemikálií predáva aj liečiteľskú literatúru a zhodou okolností  ponúka práve tie chemikálie, ktoré sú potrebné na prípravu rôznych foriem zázračného roztoku známeho pod skratkami MMS či CDS. Majiteľ si neželal hovoriť na kameru. Po našej návšteve zo stránky zmizol z ponuky chloritan sodný, čo je základná látka na výrobu roztoku.


Podľa údajov z obchodného registra ten istý majiteľ na tej istej adrese v Štúrove už mal raz kvôli zázračnému roztoku problém. Pred piatimi rokmi ho prešetroval Úrad verejného zdravotníctva a okrem iného mu už vtedy nariadil stiahnuť z ponuky výrobok.

Internetových obchodov je ale viac. Niektoré úplne priamo tvrdia, že ide o bezpečný všeliek. Prevádzkovateľa toho najznámejšieho zatiaľ hľadáme márne. Ďalšieho sme zastihli aspoň telefonicky. „Ja na stránke všade píšem, že je to na vlastnú zodpovednosť,“ povedal nám.

Úrad verejného zdravotníctva už začal predajcov prešetrovať. Hlavný hygienik vydal aj nové oficiálne varovanie: „Upozorňujeme spotrebiteľov, aby výrobok nekupovali a už zakúpený výrobok nepoužívali.“

Po tom, čo úrad vydal nové varovanie, viaceré kníhkupectvá sa rozhodli, že knihy o MMS stiahnu z ponuky. Tento týždeň tak spravili Gorila a Martinus. „Nechceli sme rozhodovať za ľudí o tom, ktoré knihy môžu a ktoré nemôžu čítať, ale túto situáciu vnímame ako vážnu, keďže sa vyjadrila aj nezávislá štátna inštitúcia,“ odznelo v ich stanovisku.BRATISLAVA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti