Streľba pripravila o život dvoch ľudí a LGBTI+ komunitu o bezpečné miesto. Tepláreň sa už neotvorí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Strelec zo Zámockej ulice si vytypoval obete svojho útoku v Teplárni, podniku s jedinečným konceptom otvorenom najmä pre LGBTI+ komunitu, ale aj pre všetkých, ktorí boli ochotní vzájomne sa rešpektovať.

Potvrdil to svojím vyjadrením aj zabávač Fero Joke. „Bar Tepláreň na Zámockej ulici patrí k miestam, kde sa môže moja LGBTI+ komunita bezpečne, slobodne a priateľsky stretávať. Je to miesto slobody, diverzity a ľudskosti, na ktorom som sa vždy cítil bezpečne a prijato na rozdiel od iných slovenských podnikov, kde som bol šikanovaný a fyzicky napadnutý,“ uviedol s tým, že práve v Teplárni začal svoju kariéru zabávača.

Podobných prípadov je viac, no nové už nevzniknú. Útok pred známym barom nielenže vzal životy dvom ľuďom, ale komunite zobral aj bezpečné útočisko.  

Prečítajte si tiež:

„Myslím aj na LGBTI+ komunitu, ktorou tento čin otriasol. Aj keď povaha útoku nie je potvrdená, nešťastie sa udialo v podniku, v ktorom sa cítili prijatí a v bezpečí,“ uviedol primátor Matúš Vallo na margo incidentu.

Jeho slová potvrdil aj majiteľ Roman Samotný, ktorý Tepláreň otvoriť už neplánuje. „Myslím, že sa Tepláreň už neotvorí. Nechcem predchádzať, ale ja si myslím, že z úcty a voči piete zavraždeným je nemysliteľné, aby sme sa tam ďalej zabávali,“ povedal v rozhovore s novinármi.

Ako so slzami ďalej dodal, tá bolesť a rana je tak obrovská, že si nevie aktuálne predstaviť, ako by vo fungovaní podniku pokračovali. Celé vyjadrenie majiteľa Teplárne si môžete vypočuť vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Streľba na Zámockej

Dôležité udalosti