Takáto tabletka na chudnutie tu ešte nebola!

Nová tabletka na chudnutie
Zdroj: TV Markíza

Vo Veľkej Británii možno našli unikátne riešenie.

Obezita je celosvetový problém - a čoraz vážnejší. Riešení je síce mnoho, no nefunguje každé, niektoré dokonca nie sú zdravé. Vo Veľkej Británii možno našli unikátne riešenie. Testujú tabletku, ktorá oklame telo a pocit hladu. Toto by mohla byť najúčinnejšia zbraň proti obezite.

Zdroj: TV Markíza

Tabletka, ktorú prehltnete sa v žalúdku nafúkne, vznikne akýsi želatínový balón, ktorý zaberie časť vnútorného priestoru. Človek potom jednoducho nedokáže zjesť toľko, ako predtým a hmotnosť začne klesať. 

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

Pani Helen túto prevratnú metódu testuje. Balón v žalúdku mala už dvakrát. Helen Fleckney tvrdí: "Funguje to výborne. Schudla som osem kilogramov. A cítim sa výborne." Tabletky zatiaľ poskytujú len na súkromných klinikách. Procedúra vyjde v prepočte na 2500 eur.

"Je to beh na dlhšiu trať. Chceme, aby bol balónik súčasťou odtučňovacích programov. Niektorí odborníci tento systém spochybňujú. Tvrdia, že je príliš jednoduchý a ľudia nebudú už viac držať diétu alebo športovať," hovorí gastronomička Sally Norton.

"Pre život je dôležité zdravo fungovať, správne sa stravovať, neprejedať sa. Tabletka určite nepomôže extrémne obéznym pacientom. V takýchto prípadoch lekári uprednostňujú skôr operáciu, pri ktorej im zmenšia žalúdok," tvrdí Tam Fry. 


VEĽKÁ BRITÁNIA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti