Kauza emisie: Obvinili troch ľudí, NAKA zasahovala aj vo firme podnikateľa Norberta Havalca

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

NAKA dnes (18.10.) urobila razie v Žiline a Liptovskom Mikuláši. Akciu nazvali „COLD CASE“. Podľa našich informácií zasahovali aj vo firme podnikateľa Norberta Havalca, ktorý figuroval v spoločnosti Interblue Group. Špeciálna prokuratúra potvrdila, že v prípade obvinili tri osoby za obzvlášť závažný zločin podvodu spáchaný organizovanou skupinou. Nevýhodným predajom emisných kvót mali štátu spôsobiť škodu najmenej 47 miliónov.

„Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie členom organizovanej skupiny pôsobiacim na Ministerstve životného prostredia Slovenskej republiky a mimo neho za obzvlášť závažný zločin podvodu,“ informovala TV Markíza Denisa Bárdyová z Prezídia Policajného zboru.

Toho sa mali dopustiť tým, že v roku 2008 zabezpečili predaj priznaných jednotiek skleníkových plynov, tzv. emisných kvót, predstierajúc objektivitu, nestrannosť, uskutočnenie riadneho procesu jednania s ostatnými záujemcami a predstierajúc konanie v záujme Slovenskej republiky predať kvóty čo najvýhodnejšie, čo však malo byť v príkrom rozpore s ich krokmi, dodáva Bárdyová.

​Elitní policajti z Národnej kriminálnej agentúry zasahovali od skorých ranných hodín na viacerých miestach stredného a západného Slovenska. Prehľadávali domy a iné nebytové priestory.  Ako prvé o razii informovali Aktuality.sk.

​„Vo veci bolo vznesené obvinenie trom osobám P.H., P.S. a N.H. za obzvlášť závažný zločin podvodu spáchaný organizovanou skupinou, ktorým mala byť spôsobená škoda najmenej 47 mil. eur.  Vo veci neboli zadržané žiadne osoby,“ píše v stanovisku Úrad špeciálnej prokuratúry.

Špeciálna prokuratúra zároveň dodáva, že pôvodné zastavenie trestného stíhania v roku 2013 bolo predčasné a nedôvodné.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín zo 6.10. o zásahu NAKA v Bratislave:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti