Na D2 v smere na Česko opäť odkláňali dopravu. Zisťovali sme, kedy tieto kolóny už skončia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Koniec kolóny v nedohľadne. Aj v utorok stáli kamióny kilometre pred Českou hranicou. Polícia šoférov od rána upozorňovala, aby boli obozretní. Na českom ministerstve vnútra sme sa pýtali, ako dlho bude tento stav ešte trvať.

V pondelok dve vážne dopravné nehody, ktoré sa stali v súvislosti s kolónami. V utorok je na rovnakej trase opäť červený úsek s 30 minútovým čakaním.

Prečítajte si tiež:

Na diaľnicu sme sa napojili vjazdom v Lozorne. Najprv sme uvideli značku kolóny, potom niekoľkokrát upozornenie, že treba znížiť rýchlosť na 80. Ešte stále bol pravý jazdný pruh plynulo prejazdný. Kolóna bola ale nevyspytateľná. Raz sa skrátila a potom zasa predĺžila.

„Značenie je osadené opakovane z dôvodu flexibilnosti kolón a preto toto značenie začína už na 20 km, čo je už 9 km za križovatkou Malacky smer ČR. Situáciu nonstop sledujú viaceré hliadky,“ uviedla polícia.

Kolóny trápia najmä vodičov, ktorí v úseku jazdia do práce. Pravidelne meškajú vodiči osobných aj nákladných vozidiel.

Oslovili sme aj české ministerstvo vnútra, ako dlho budú ešte kontroly na hraniciach trvať. Odpovede sme do uzávierky nedostali. Viac informácií sa dozviete z reportáže vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Slovensko

Dôležité udalosti