Strelec zo Zámockej v manifeste spomínal aj nebezpečného extrémistu, ktorého v máji zadržala NAKA

Strelec zo Zámockej v manifeste spomínal aj nebezpečného extrémistu, ktorého v máji zadržala NAKA
Zdroj: TASR

Skupinu, v ktorej sa pohyboval aj strelec zo Zámockej ulice, ktorý pripravil o život dvoch mladých ľudí, monitorovali vojenskí tajní. Vyhlásil to ešte v pondelok (17.10.) minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). V hľadáčiku ich mali dlhodobo, ale zabrániť útoku však vraj už nemohli. Konkrétne o osobe vraha Juraja K. spravodajské informácie nemali, spresnil dnes (18.10.) šéf rezortu obrany na Facebooku.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) ešte v máji zadržala v spolupráci s medzinárodnými zložkami nebezpečného pravicového extrémistu. Išlo o 22-ročného Slováka, ktorý mal v kybernetickom prostredí medzinárodnej krajnej pravice vystupovať pod prezývkou Slovakbro. Krátko po zadržaní ho obvinili a vzali do väzby.

Prečítajte si tiež:

​„Bol tiež v hľadáčiku viacerých krajín sveta. Najmä pre jeho vyzývanie k závažnej trestnej činnosti vrátane extrémizmu a terorizmu,“ uviedol minister.

Ako ďalej dodáva, práve na osobu SlovakBro sa vo svojom „manifeste“ odvolával aj vrah zo Zámockej.

„Je teda pravdepodobné, že obaja boli súčasťou tej istej medzinárodnej komunity pravicových extrémistov, tzv. militantného akceleracionizmu,“ uvádza Naď.

Podľa neho je ich snahou „akcelerovať“ vývoj spoločnosti smerom k chaosu a k tzv. rasovej očiste, z ktorej podľa ich názoru má vzísť nový poriadok.

Prečítajte si tiež:

​„Túto extrémistickú či dokonca teroristickú komunitu teda monitorujeme. Konkrétne o osobe vraha Juraja Krajčíka sme však nemali spravodajské informácie, a teda o jeho osobe sme ich ani nikomu neposlali, táto mediálna informácia nie je teda pravdivá,“ dodáva minister obrany.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 17.10. o tom, že vraždu zo Zámockej už vyšetrujú ako teroristický útok:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Streľba na Zámockej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.