Modelka zachránila kurdské dievča

Odsudená
Zdroj: BUX

Je to nádherný príbeh dvoch žien.

Nazanin Afshin-Jamová bola na výslní svojej kariéry. V roku 2006 podpísala zmluvu na nahratie prvého CD a po umiestnení sa na druhom mieste v súťaži Miss World sa stala vyhľadávanou modelkou a ikonou medzi iránskou disidentskou komunitou. No v jedno popoludnie dostane e-mail, ktorý zmení jej životnú dráhu.

Odsúdená je nádherný skutočný príbeh dvoch žien. Z toho mailu sa modelka Nazanin dozvie o kurdskom dievčati Nazanin Fatehiovej, ktoré sedelo v cele smrti za prebodnutie muža, ktorý sa ju pokúsil znásilniť. A modelka Nazanin sa ju rozhodne zachrániť. Vkročí do sveta medzinárodnej diplomacie, kde spoznáva temné stránky krajiny, v ktorej sa narodila: vraždy zo cti, násilie voči ženám a štátom schválené popravy detí.

Zdroj: BUX
Zatiaľ čo Fatehiová živorí vo väzení v takých katastrofálnych podmienkach, že si chce siahnuť na život, Afshin-Jamová horúčkovito pracuje na kampani na jej záchranu. Takto osud spojí životy dvoch žien - jednej, ktorá má všetky možnosti, a druhej, ktorá žije v najhlbšej chudobe. V boji za spravodlivosť.

Odsúdená je výnimočný a inšpirujúci príbeh o solidarite medzi ženami. Rozpráva o sile a schopnosti každého človeka podporiť pozitívne zmeny vo svete. Na svete sú totiž dva typy ľudí: tí, čo majú odvahu snívať, tvoriť a písať históriu, a tí, ktorí len postávajú, konzumujú a čakajú, čo prinesie život. Nie všetci stratili nádej a mnohí majú záujem pomôcť...

Začítajte sa do skutočného príbehu Odsúdená.

BRATISLAVA/BUX

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.