Prípad Dominika, ktorý ležal v kóme v nemocnici v Nemecku. Mama zverejnila potešujúcu správu

Prípad Dominika, ktorý ležal v kóme v nemocnici v Nemecku. Mama zverejnila potešujúcu správu
Zdroj: Facebook.com/Monika Želnírová Gereová

Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o prípade Slováka Dominika, ktorý vycestoval za prácou do Nemecka. Jeho pôsobenie v zahraničí sa však skončilo zle.

Prečítajte si tiež:

​Po tom, ako sa prestal ozývať, rodina zistila, že leží v ťažkom stave a v kóme v nemocnici v meste Solingen. Keď sa príbuzní rozhodli, že ho prevezú na Slovensko, nastal problém.

Všeobecná zdravotná poisťovňa, ktorej je klientom, totiž odmietla hradiť tieto náležitosti v celkovej výške 50-tisíc eur. Rodina sa z tohto dôvodu rozhodla zriadiť transparentný účet s cieľom vyzbierať požadovanú sumu. Jeho mama Monika na svojom profile na Facebooku však v utorok (18. 10.) oznámila potešujúcu správu.

Zverejnila totiž fotografiu z letiska s popisom „Už sme doma...“. Príbuzným sa tak podarilo vyzbierať potrebnú sumu.

Podľa doterajších informácií Dominika okradli, pričom zmizli jeho doklady aj životu dôležitý inzulín. Pred cestou mu malo prísť zle a bol dezorientovaný.

Následne ho zadržala polícia a ľudia okolo si mysleli, že je opitý. Po tom, ako Slovák prišiel do nemocnice v sprievode polície, odpadol.

Oživovali ho dve hodiny, pritom mu prasklo tenké črevo. Následkom toho dostal silnú sepsu druhého stupňa a upadol do kómy.

Pozrite si aj archívu reportáž o Laure, ktorá bojuje s nádorom. Časť liečby v zahraničí museli rodičia zaplatiť sami:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti