Domáce

Na Slovensku pribudne nová nemocnica. Na internete

Lekár s pacientom
Zdroj: Internet

Zodpovednosť však nesie na pleciach prevádzkovateľ.

Vedeli by ste si predstaviť, že by ste nemuseli so svojimi problémami ísť k lekárovi? Len si "kliknete" na webovú stránku a za poplatok vám poradia lekárski špecialisti v rámci rozličných druhov konzultácii. Tak toto sa čoskoro stane skutočnosťou.

Zdroj: Internet

Portál Zdravie.sk pracuje na projekte internetového zdravotníckeho poradenstva. On-line „nemocnica“ pod názvom Klik-Klinik už aktuálne funguje v reálnej „beta" prevádzke. V súčasnosti sú zapojení šesťdesiati konzultujúci lekári, ktorí pokrývajú 38 špecializácií. V priebehu dvoch rokov by sa počet dostupných odborníkov mohol zvýšiť na dve tisíc.

Na celom projekte pracujú viac než rok. Systém sprístupnili verejnosti len v decembri minulého roku 2013. „V krátkej dobe budeme realizovať oficiálne uvedenie platformy a jej širšiu komunikáciu v médiách a odborných kruhoch,“ doplnil pôvodný zakladateľ Andrej Blanárik.

Klient platí za služby priamo lekárom. Ceny si lekári určujú sami, trhovo, alebo prostredníctvom svojich profilov. Za základný typ konzultácie si väčšina lekárov pýta sumu desať eur. Odpoveď príde do dvoch, či troch dní. Či však obdržíte od lekára pravdivú odpoveď nikto negarantuje. "Tak sa to však deje aj v reálnom živote. Ide o dôveru k odborníkovi," vysvetľuje Blanárik.

Zdroj: shuterstock.com

Zdravotnícke on-line poradenstvo nenahrádza klasickú zdravotnú starostlivosť. Tvorcovia vraj chcú podať pomocnú ruku a pomôcť aspoň takýmito krátkymi konzultáciami. Ako výhodu projektu vidí zriaďovateľ práve to, že lekár môže „zostať efektívne v kontakte s pacientmi aj po opustení ambulancie“.


On-line kliniku má zastrešovať portál Zdravie.sk.

BRATISLAVA/Živé.sk/MDolnakova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.