Kričala a mala neprítomný pohľad. Učiteľka popíjala v škole vodku, nafúkala takmer tri promile

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Škandál na základnej škole v Mikušovciach pri Ilave. Päťdesiattriročná učiteľka telesnej výchovy a geografie popíjala počas vyučovania a nafúkala takmer tri promile. Polícia ženu okamžite zaistila. 

Učiteľka prišla do práce na aute. Nič nenasvedčovalo tomu, že by mala vypité. Na neobvyklé správanie ženy upozornili žiaci siedmeho ročníka, ktorí s ňou mali telesnú výchovu.

„Cez piatu vyučovaciu hodinu prišli za pani zástupkyňou žiaci, chlapci, že sa im pani učiteľka nezdá. Kričí po nich a má stále taký neprítomný pohľad,“ uviedla Viera Jakubková, riaditeľka ZŠ Mikušovce.

Medzi deťmi vraj nebola veľmi obľúbená. V škole pracovala od septembra.

Prečítajte si tiež:

Podľa našich informácií učiteľka údajne popíjala z horčicového pohára vodku dokonca aj priamo na hodine. „Polícia po príchode priamo na miesto vykonala so ženou dychovú skúšku, ktorá skončila s výsledkom 2,81 promile alkoholu,“ uviedla Katarína Kuzmová, hovorkyňa polície v Trenčíne.

Zriaďovateľ spolu s vedením školy okamžite konali. Učiteľka dostala podľa pracovného poriadku okamžitú výpoveď.

„V danej veci bolo prijaté trestné oznámenie, ktorým sa polícia intenzívne zaoberá,“ povedala Katarína Kuzmová, hovorkyňa polície v Trenčíne.

Bývalej učiteľke, ktorá pochádza z Považskej Bystrice, hrozí obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Viac sa dozviete z reportáže vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme školstvo

Dôležité udalosti