Útočník v Bratislave napadol osobu pre jej domnelú sexuálnu orientáciu. Prípad prevzala NAKA

Útočník v Bratislave napadol osobu pre jej domnelú sexuálnu orientáciu. Prípad prevzala NAKA
Zdroj: Profimedia

Národná kriminálna agentúra vyšetruje prípad, pri ktorom útočník fyzicky napadol osobu pre jej domnelú sexuálnu orientáciu.

Incident sa odohral vo štvrtok (20.10.) ráno v Bratislave na frekventovanej Obchodnej ulici. Podozrivú osobu zadržala policajná hliadka, ktorú na miesto privolali.

„Národná kriminálna agentúra prevzala prípad podozrenia zo spáchania trestného činu výtržníctva spáchaného z osobitného motívu, ktorého sa mal dopustiť neznámy páchateľ tým, že sa dopustil hrubej neslušnosti a následne fyzicky napadol inú osobu pre jej domnelú sexuálnu orientáciu,“ uvádza na sociálnej sieti polícia.

Prečítajte si tiež:

​Vec je v súčasnosti v štádiu preverovania. Vyšetrovateľ zabezpečuje potrebné dôkazy, aby mohol kvalifikovane posúdiť, či sa jedná o trestný čin a vo veci následne rozhodnúť.

„Policajt pri vykonávaní služobnej činnosti koná a rozhoduje vždy objektívne, nestranne, bez predsudkov a zaujatosti, nikoho nediskriminuje, a to aj s ohľadom na národné, národnostné, náboženské, rasové, etnické, triedne, rodové, sexuálne, vekové, sociálne, politické a ekonomické odlišnosti,“ uviedol prezident Policajného zboru Štefan Hamran.

Európsky parlament vyzval našu vládu, aby pokročila v ochrane práv sexuálnych menšín. Pozrite si záznam z Televíznych novín:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti