Nespokojní sú žiaci aj učitelia. V školskom poriadku kresťanského gymnázia diskriminujú LGBTI+ ľudí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Školský poriadok kresťanského gymnázia v Žiline vyvolal rozruch. Objavuje sa v ňom klauzula o oblečení, ktorá určuje, aké hnutia sa v škole nesmú propagovať. So satanistami a protikreťanskými hnutiami sa v nej na jednej úrovni ocitla aj LGBTI+ komunita. Škola sa bráni, že to tak nemysleli a žiakov vedú k tolerancii.

Žiaci nemôžu nosiť oblečenie a doplnky, ktoré propagujú politické presvedčenie, satanizmus, LGBTI+ a iné protikresťanské skupiny. Toto sa píše v školského poriadku na kresťanskom gymnáziu v Žiline. Na problém upozornil šéfredaktor portálu aktuality.sk. Príspevok na jeho profile vyvolal búrlivú diskusiu.  

Prečítajte si tiež:

Na problém sme sa pýtali priamo v škole. Riaditeľku celá situácia mrzí a LGBTI+ ľuďom sa ospravedlňuje. 

„Je nám to ľúto, ak to takto niekto číta. Pripravujeme vyjadrenie pre LGBTI+ komunitu, kde poskytneme stanovisko,“ uviedla Anastázia Strečková, riaditeľka školy.

Protestovali aj učitelia

Školský poriadok zo stránky školy nateraz stiahli. Róbert Andrejko učí na škole desať rokov. Tvrdí, že gymnázium sa snaží byť modernou školou a žiakov vedú k tolerancii. 

„Toto nešťastné vyjadrenie za ktoré by som sa chcel ja, ako súkromná osoba, ako učiteľ, ospravedlniť všetkým, ktorých sa to mohlo dotknúť. Bolo nešťastné, týka sa to sekcie, ktorá sa týka len starostlivosti o zovňajšok, o oblečenie,“ povedal Róbert Andrejko.

On sám daný bod v školskom poriadku dlhodobo kritizuje. O obsahu však rozhoduje spoločne pedagogická rada školy. Verí, že toto kolegom konečne nastaví zrkadlo.

Prečítajte si tiež:

Detský psychológ  upozorňuje, že tínedžeri sú v citlivom veku a škola musí byť pre žiakov za každých okolností bezpečným útočiskom. 

O tom, že formulácia nie je celkom v poriadku sú presvedčení aj žiaci, ktorých sme oslovili. Na druhej strane ale nezažili, že by ich škola mala niečo proti tejto komunite. 

Ich vyjadrenia si môžete vypočuť hore vo videu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme LGBTI+

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.