Domáce

Zásah v osade: Zlodeji priznali aj to, o čom policajti ani netušili

Rómska osada v Richnave
Zdroj: TASR

Malí chlapci totiž ukradli cigarety v hodnote 300 eur.

Pre nepokoje museli opäť vyslať policajtov do osady na Spiši. Krajská policajná hovorkyňa z Košíc Jana Mésarová informovala, že k nepokojom došlo v utorok (21.1.) vo večerných hodinách v osade v obci Richnava, okres Spišská Nová Ves, a na miesto preto vyslali väčší počet síl a prostriedkov Policajného zboru. 

Zdroj: TASR

„Okolo 20.00 h boli v osade zaznamenané nepokoje medzi miestnymi obyvateľmi. Tomuto konfliktu predchádzalo trestné oznámenie jednej osoby z osady pre podozrenie z trestného činu úžery a nebezpečného vyhrážania. Keďže vznikla dôvodná obava, že by mohlo dôjsť k hromadnému narušeniu verejného poriadku a k ohrozeniu života, zdravia a majetku osôb, boli do osady vyslané policajné hliadky pohotovostného policajného útvaru a pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva PZ z Košíc, ako aj psovodi so služobnými psami a policajti Okresného riaditeľstva PZ Spišská Nová Ves," uviedla hovorkyňa.

Do bezpečnostnej akcie vyčlenili celkom 34 policajtov. Počas akcie našli štyri podozrivé osoby, ktoré sa vlámali do potravín v obci Richnava. „Z potravín ukradli cigarety v hodnote okolo 300 eur. Ako páchatelia boli označený štyria maloletí chlapci vo veku od deväť do 12 rokov," dodala Mésarová. V tejto súvislosti policajti zaistili aj veci pochádzajúce z tejto trestnej činnosti.

Zaujímavosťou tohto prípadu podľa hovorkyne bolo, že k jeho objasneniu došlo, keď matka jedného z podozrivých videla prichádzať policajtov do osady, zrejme sa vyľakala a policajtom prišla sama a spontánne oznámiť, že miestne potraviny vykradol jej maloletý syn.

„Policajti až následne zistili uvedený trestný čin, o ktorom dovtedy vedomosť nemali. Prítomnosťou policajtov sa podarilo nastoliť právny poriadok, voči osobám nebol potrebný zákrok zo strany polície a nikto neutrpel zranenia," zdôraznila Mésarová.

V priebehu dnešného dňa prebiehajú k trestným oznámeniam pre podozrenie z úžery a nebezpečného vyhrážania ďalšie vyšetrovacie úkony. Polícia situáciu v osade naďalej monitorovala až do neskorých nočných hodín, pričom k narušeniu verejného poriadku nedošlo.

RICHNAVA/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.