Bittó Cigániková bude čeliť odvolávaniu, nemá vraj žiadne predpoklady na vedenie zdravotníckeho výboru

Bittó Cigániková bude čeliť odvolávaniu, nemá vraj žiadne predpoklady na vedenie zdravotníckeho výboru
Zdroj: Facebook/Janka Bittó Cigániková

Jana Bittó Cigániková (SaS) je predsedníčkou zdravotníckeho výboru dva a pol roka. Teraz však píše, že ju chcú z pozície odvolať.

„Pán poslanec Martin Čepček navrhol moje odvolanie z postu predsedníčky zdravotníckeho výboru. Keďže parlament je šialený a prepadávajú desiatky bodov, možno na to príde už zajtra,“ uviedla na sociálnej sieti vo štvrtok (20.10.).

Podľa slov Čepčeka nespĺňa súčasná predsedníčka ani základné predpoklady na to, aby mohla zdravotnícky výbor viesť.

„Ja to beriem ako dehonestáciu postavenia poslanca Národnej rady, ktorý je predsedom výboru. V podstate nespĺňa základné predpoklady na to, aby zdravotnícky výbor vôbec mohla viesť. Ona sa dosť často deleguje do pozície a zneužíva svoje postavenie predsedníčky,“ povedal pre TVNOVINY.sk Martin Čepček.

V príspevku menuje Bittó Cigániková aj dôvody, ktoré mali odídenca z OĽANO motivovať k jej odvolávaniu.

Jedným z nich je, že nemá zdravotnícke vzdelanie. Podotýka však, že má vyštudovaný manažment verejnej správy, ako aj manažment zdravotníctva.

V súčasnosti študuje ošetrovateľstvo. Za sebou má praxe a stáže vo viacerých slovenských nemocniciach a poisťovniach, ako aj na Odbore zdravotníctva Bratislavského samosprávneho kraja.

Prečítajte si tiež:

​Problém zo strany nezaradeného poslanca vníma poslankyňa SaS aj v tom, že obhajuje právo žien podstúpiť interrupcie. „A to sa pánu Čepčekovi nepáči, lebo ženy majú povinne vynosiť všetky deti, porodiť ich a aj ich vychovať,“ píše.

„Klamem o tom, že plod je plod a nie dieťa, čiže odporujem bájnej siedmackej učebnici biológie, ktorú stále nikto nenašiel, ale pravidelne čítam, že sa v nej píše o začiatku života,“ dodáva v príspevku.

Ďalším z viacerých dôvodov má byť skutočnosť, že Bittó Cigániková nezabránila podaniu výpovedi lekárov. Poslankyňa však tvrdí, že na problém upozorňovala od apríla a premiér sľúbil situáciu vyriešiť do júna. Peniaze sa však nenašli.

V Bratislave hrozí kvôli výpovediam lekárov kolaps zdravotnej starostlivosti. Pozrite si záznam z Televíznych novín:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.