Domáce

Vyhovovalo vám zimné počasie doteraz? Máme zlé správy

Krutá zima v USA
Zdroj: TASR

Prečítajte si predpoveď počasia na najbližšie dni.

Vyzerá to tak, že zima už konečne dorazila aj na Slovensko a počasie sa začalo pomaly vracať do januárového normálu.


Družica

Tlaková níž sa pomaly presúva z Jadranu smerom na východ až severovýchod, až nad Čierne more. V posledných dňoch sa postarala o zrážky nielen u nás ale aj v Stredomorí, a takisto mala na svedomí aj prúdenie teplého vzduchu, ktorý sa teraz presunul spolu s ňou do tejto oblasti.

Teplota

Už v noci k nám začal prúdiť chladný, pôvodom arktický vzduch zo severu až severovýchodu. Ochladilo sa nielen u nás, ale silné mrazy zasiahli aj Poľsko. Napríklad vo Varšave mali celodenný mráz a teplota vystúpila len na -7 stupňov. Práve nad Poľskom sa nachádza teplotné rozhranie, ktoré oddeľuje teplý vzduch na juhozápade od chladného arktického vzduchu na severovýchode Európy. Slovensko sa bude zajtra nachádzať v teplotnom pásme 0 až 5 stupňov, pričom na severe bude aj chladnejšie.

Zrážky

Keďže riadiacim tlakovým útvarom sa stala tlaková výš so stredom nad Fínskom, tak zrážok už bude u nás zajtra menej. Ak sa nejaké vyskytnú, tak len ojedinele, a budú vo forme slabého sneženia.

Vietor

V stredu ešte miestami fúkal prudký nárazový vietor, ale v noci a zajtra sa už upokojí a zafúka len slabý až mierny vietor zo severu až severozápadu.

Predpoveď na štvrtok

Vo štvrtok nám zafúka studený severák, takže sa pripravte na to, že na pocit nám bude chladnejšie. Ochladilo sa už dnes a na severe a východe Slovenska sme mali aj celodenný mráz. Najteplejšie bolo v Hurbanove, kde ale teplota vystúpila len na 5 stupňov.

Doprava

Už dnes u nás snežilo, preto jazdite opatrne najmä na cestách, ktoré vedú horskými oblasťami Slovenska. Okrem toho má v noci ešte fúkať prudký nárazový vietor, a to najmä na juhovýchode Slovenska.

Noc

V noci bude prevládať oblačné až zamračené počasie so slabým snežením. Na severe však bude zväčša polooblačno, a preto má byť aj chladnejšie. Do rána sa tu ochladí až na -8 stupňov. Na ostatnom území teplota poklesne na -1 až -7st.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Celkovka

Takmer tri týždne pripomínalo januárové počasie skôr jar ako zimu, ale tomu je už koniec. Pravá zima sa totiž rozbehla a bude pokračovať aj zajtra.

Na západe našej krajiny bude zväčša oblačno, iba na severe môže lokálne slabo zasnežiť. Teplota vystúpi na 1 až 5 stupňov.

Na severe stredného Slovenska bude prevládať polooblačné, smerom na juh až oblačné počasie s ojedinelým slabým snežením. Teplota vystúpi iba na -4 až 4 stupne.

Na východe bude podobne, to znamená, že v prešovskom kraji má byť zväčša polooblačno, v Košickom až oblačno s ojedinelým slabým snežením. Bude tu najchladnejšie a to -5 až -1st.

Bio

Biopredpoveď sa zajtra zlepší na 2, a to je slabá až mierna záťaž.

Predpoveď na ďalšie štyri dni

V piatok bude od juhu postupne pribúdať oblačnosť a aj zrážky. Tie budú v nížinách spočiatku dažďové, ale smerom na sever sa budú meniť na snehové. Takže sa už pomaly treba pripraviť aj na kalamitu. V sobotu má miestami snežiť, ale najmä na východe, pretože od západu sa počasie postupne zlepší. No a v nedeľu a v pondelok sa budú zrážky vyskytovať len ojedinele. Teplota sa bude udržiavať v intervale -6 až 1 stupeň.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.