Na Slovensko mieri kvôli dvojnásobnej vražde z nenávisti v Bratislave misia z europarlamentu

Policajti po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave.
Policajti po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Poslanci Európskeho parlamentu (EP) z Monitorovacej skupiny pre demokraciu, právny štát a základné práva (DRFMG) odsúhlasili v piatok zámer vycestovať na Slovensko v reakcii na nenávistné vraždy dvoch mladých ľudí z LGBTQI+ komunity v Bratislave.

Uviedol to slovenský europoslanec Vladimír Bilčík (Spolu). Bilčík, ktorý je stálym členom europarlamentnej monitorovacej skupiny DRFMG, spresnil, že misia europoslancov sa chce na Slovensku podrobnejšie informovať o pozadí a kontexte tohto zločinu z nenávisti.

Chcú tiež diskutovať s príslušnými slovenskými orgánmi o konkrétnych krokoch v boji proti nenávisti a pri ochrane LGBTIQ+ komunity a ďalších zraniteľných skupín.

Prečítajte si tiež:

​Europoslanci chcú na Slovensku diskutovať o čo najvhodnejšom zapojení spoločných európskych inštitúcií do boja proti nenávisti vo verejnom priestore a o radikalizácii mladých ľudí v on-line priestore.

„Európske inštitúcie sú aj slovenské inštitúcie – a už pri vyšetrovaní vrážd Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sme sa presvedčili, aká dôležitá je spolupráca našich policajtov v rámci Europolu. Verím, že aj teraz nájdeme spôsoby, akými môžu byť európske inštitúcie nápomocné, aby sme lepšie spoločne predchádzali radikalizácii v on-line priestore, a predovšetkým na to, aby sa aj ľudia z LGBTIQ+ komunity cítili na Slovensku bezpečne," uviedol v tejto súvislosti Bilčík.

Úlohou parlamentnej skupiny pre monitorovanie demokracie, právneho štátu a základných práv je sledovanie dodržiavania základných práv, demokracie a právneho štátu v Európskej únii.

Európsky parlament vyzval Slovensko, aby sme zlepšili postavenie sexuálnych menšín. Pozrite si reportáž z Televíznych novín:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Streľba na Zámockej

Dôležité udalosti