Na scéne je ďalší Matovičov nápad. Ak si ľudia vypýtajú bloček, štát im časť sumy vráti

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Poslanci OĽANO predložili do parlamentu nový návrh zákona. Jeho cieľom je, aby podnikatelia štátu priznávali svoje tržby a ľudia platili dane.

V praxi by zákon fungoval tak, že ak si ľudia vypýtajú pri platení bloček, štát im pošle niečo zo zaplatenej sumy späť na účet. Na návrh zákona, ktorý už prešiel výbormi aj prvým čítaním, upozornil Denník E.

V druhom čítaní sa bude pokračovať budúci týždeň. V prípade, že návrh prejde, bude zákon platiť buď od 15. novembra alebo od 1. decembra tohto roka.

Prečítajte si tiež:

​Poslanecký návrh predložili poslanci OĽANO Milan Vetrák a Anna Andrejuvová.

Líder OĽANO a minister financií Igor Matovič však vo štvrtok v parlamente priznal, že ide o návrh ministerstva financií, ktorý predkladajú prostredníctvom poslancov.

V súvislosti s týmto zákonom má finančné riaditeľstvo prevádzkovať mobilnú aplikáciu. Ak do nej nahráte QR kód z účtenky, na účet vám prídu peniaze. Finančný príspevok má poskytnúť ministerstvo financií prostredníctvom finančného riaditeľstva.

Spomínaná aplikácia má stáť pol milióna eur a jej ročná prevádzka 300-tisíc eur.

Cieľom predkladaného návrhu zákona je podľa dôvodovej správy zapojenie širokej verejnosti do kontroly dodržiavania ustanovení zákona, čo má mať vplyv na zvýšenie motivácie podnikateľov, aby pokladničné doklady vydávali. V dôvodovej správe sa tiež píše, že tento zákon bude mať „pozitívny vplyv na manželstvo, rodičovstvo a rodinu“.

V súčasnosti ešte nie je jasné, v akých službách či časoch sa bude časť peňazí posielať späť. Vláda to má ešte spresniť v nariadení.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.