Bratislavské trolejbusy sa rozpadávajú, hlavné mesto si muselo požičať iné

Bratislava si požičala modré trolejbusy z Banskej Bystrice.
Bratislava si požičala modré trolejbusy z Banskej Bystrice. Zdroj: TV Markíza,

V hlavnom meste budú jazdiť okrem červených aj modré vozidlá MHD.

Vozový park bratislavskej hromadnej dopravy je v zúfalom stave. Hlavné mesto si muselo požičať autobusy aj trolejbusy. Pomocnú ruku podala Banská Bystrica, no cestujúci z toho môžu mať poriadny zmätok.

 


Bratislavské autobusy a trolejbusy sa rozpadávajú a pomaly už ani nie sú schopné jazdiť. Situáciu zachraňujú vozy z iných regiónov. Akurát do nich montujú informačný systém.

Cestujúci môžu byť pri nastupovaní do takýchto spojov zmetený. Farba trolejbusov je totiž modrá, teda úplne iná, na akú sme v Bratislave zvyknutí.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Pohľad na takto polepený autobus je komický. Akoby patril konzorciu banskobystrického a bratislavského dopravného podniku.

Za prenájom bude Bratislava platiť. Približne 50 centov za každý prejdený

Mnohé majú úplne zhrdzavené rámy, praská im konštrukcia. Netreba sa však čudovať, trolejbusy sú staré vyše 20 rokov, pričom ich životnosť je len okolo 12 rokov.

Ani požičané vozidlá nie sú v najlepšom technickom stave. Dnes museli pre poruchu už jeden trolejbus vymeniť. Zostáva len dúfať, že koncom roka sa hlavné mesto konečne dočká úplne nových vozov, ktoré chce nakúpiť za 13 miliónov eur.

BRATISLAVA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti