Autista Tibor (9) vypadol z okna špeciálnej školy v Prešove. Asistentka ho nestihla zachytiť

Špeciálna základná škola v Prešove.
Špeciálna základná škola v Prešove. Zdroj: szsimasarykova.edupage.org

Z druhého poschodia špeciálnej školy v Prešove vypadol 9-ročný žiak Tibor. Nešťastie sa stalo ešte vo štvrtok (22.10.)  a ako informuje portál Čas.sk, skončilo sa to „iba“ odreninami a zlomenou rukou. Tiborov šesťmetrový pád totiž stlmila tráva pod oknom.

Chlapec skončil najskôr v prešovskej a následne košickej nemocnici, rodičia si ho však na vlastnú žiadosť zobrali domov. 

„Malý Tiborko má autizmus a školu navštevuje štvrtý rok. Učiteľka ho nechala samého, on cez nezamknuté okno vypadol von, skončil v nemocnici so zlomenými rukami, panvou a rebrami,“ povedala Novému Času chlapcova mama Košičanka Dominika. Jej syn chodí do prešovskej školy vždy na týždeň.

Zranila sa aj asistentka, učiteľka bola na toalete

Na udalosť zareagovala aj riaditeľka školy Hedviga Tomášová. „V triede bola jedna učiteľka, asistentka a dve deti. Učiteľka odbehla na toaletu. Asistentka práve čosi ukazovala druhému dieťaťu, Tiborko sa hral s puzzle asi tri metre od okna. Zrazu sa vychytil k oknu, ktoré bolo pootvorené na vetračku. Také deti dokážu mať veľkú silu, takže ho vytrhol. Asistentka bežala za ním, ale už mu nestihla zabrániť v skoku. Sama sa pritom poranila, lebo sa narazila o  otvorené okno. Je PN,“ vysvetlila pre portál.

Prípad už si prevzala prešovská polícia, ktorá začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.

Koncom mája šokoval Slovensko prípad dieťaťa chodiaceho po parapete. Pozrite si archívnu reportáž:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti