Parkovanie pri levickej nemocnici je tragikomédia. Vyskúšali sme si to na vlastnej koži

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ak idú ľudia z okolia Levíc k lekárovi a chcú zaparkovať pri poliklinike v meste, poriadne sa im zvýši tlak. Malo by sa to ale zlepšiť. Konečne budujú nové parkovisko.

Nekonečné krúženie okolo preplneného parkoviska, nervozita a nadávky šoférov sú tu na dennom poriadku.

„Tuto zaparkovať, to je umenie,“ hovorí vodič Dominik z Hornej Seče. Dominik Kosorín musel navigovať iného vodiča po tom, čo ostal zakliesnený medzi parkujúcimi autami.

Nemocnicu v sídle nášho rozlohou najväčšieho okresu navštevuje 160-tisíc pacientov z okolitých regiónov. Strategická je aj preto, že v blízkosti je atómová elektráreň Mochovce.

Situáciu sťažuje aj to, že hneď oproti nemocnici je cintorín a ľudia, ktorí tam chodia, často parkujú práve pri poliklinike. „To parkovanie je taká tragikomédia. Niekedy to sledujem z okna, ako stále krúžia dokola, štyrikrát, nenájdu miesto. Nie je dňa, aby pacient nepovedal, že nevedel zaparkovať,“ približuje lekár Marek Foldesi.

Miesto na parkovanie sme sa pokúsili nájsť aj my.  Ako to dopadlo, si pozrite v reportáži hore.

Situácia by sa čoskoro mala o niečo zlepšiť. Pri nemocnici budujú nové parkovisko pre 160 áut. „Celková cena diela je 660-tisíc eur. Projekt je financovaný z rozpočtu NSK,“ informuje hovorkyňa nitrianskeho župana Oľga Prekopová.

Ak sa nič nepredvídané nestane, parkovisko by mali dokončiť na budúci rok.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti