Po dvoch tragédiách na výstavbe D1 sa objavil ďalší problém

Pád mosta v Kurimanoch
Pád mosta v Kurimanoch Zdroj: TASR

Je ním betón v pilieroch.

Stavbárom D1 na úseku Jánovce-Jablonov sa nedarí. Pri Kurimanoch im spadol most, v tuneli Šibenik prišiel o život strelmajster. V týchto dňoch sa začína hovoriť o probléme na stavbe pri Spišskom Hrhove.


Dôsledkom tragických udalostí na stavbách D1 pri Kurimanoch a v tuneli Šibenik boli častejšie a snáď aj dôslednejšie kontroly. Jedna z nich odhalila nedostatky na výstavbe diaľničného mosta pri Spišskom Hrhove.

Problémom je vraj betón použitý pri stavbe týchto pilierov. Hovorkyňa spoločnosti Eurovia, ktorá je súčasťou konzorcia stavajúceho tento úsek, nám najprv prisľúbila vyjadrenie na kameru. Nakoniec sme dostali iba písomné stanovisko.

"Koncom minulého roka nevyšli niektoré skúšky betónov, ktoré boli použité na výstavbu niektorých pilierov mostných objektov," uviedla Lucia Komanická

Betón na tieto piliere dodala spoločnosť Holcim. V areáli jej závodu v Levoči sme dnes zaregistrovali príchod áut s bratislavskými značkami. Z jedného z nich vystúpil hovorca firmy. Namiesto odpovedí na naše otázky o kvalite dodaného betónu, nás požiadal, aby sme areál firmy opustili. Aj on odpovedal len písomne.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

"Vzhľadom na prebiehajúce dodatočné skúšanie a posudzovanie stavu sa nevieme na Vaše otázky jednoznačne vyjadriť," napísal Radoslav Jonas.

Spoločnosť Eurovia Slovensko pozorne sleduje dodatočnú kontrolu kvality betónu.

O tom či a koľko pilierov budú musieť zbúrať rozhodne dodatočná analýza betónovej zmesi použitá pri ich výstavbe.

SPIŠKÝ HRHOV/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti