Tak toto sa nepodarilo: Na obľúbenej ceste cyklistov pribudli extrémne úzke pruhy pre autá

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nový cyklopruh na Devínskej ceste v Bratislave vyvolal vlnu nespokojnosti. Hlavou nad ním krútia vodiči, cyklisti, policajti aj odborníci.

Devínska cesta je spojnica Rakúska a Slovenska a dôležité miesto pre cykloturistiku. Trasa, ktorú najmä v lete využíva množstvo ľudí, sa dočkala nového značenia. Ihneď sa stala terčom kritiky.

Dôvod? Extrémne úzke pruhy pre autá.

 „Kto toto vymyslel, to je na „Nobelovu cenu“. Chápem, že idú voľby, ale toto je choré, úplne choré,“ myslí si prezident asociácie Žltý anjel asistance24 Marián Ürge.

Málo miesta je na ceste najmä vtedy, keď vás obieha autobus či nákladiak. No problém navzájom sa vyhnúť majú aj osobné autá. Pruhy majú len niečo vyše dvoch metrov.

Problémom cesty však nie je len šírka, ale aj krajnica. Tá je na viacerých miestach nekvalitná a do dráhy cyklistu pretŕčajú stromy. Magistrát hovorí, že ide len o dočasné riešenie

Ako sa hovorí, keď nevyskúšaš – nevieš. A tak sme si požičali dodávku a išli sme sa po Devínskej ceste previezť na bicykli.  Že je cesta naozaj šialene úzka, o tom sme sa presvedčili, keď nás takmer zrazilo auto. Najprv osobné, potom dodávka.

Ako to dopadlo si pozrite vo videu vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.