Pokračuje proces v prípade vraždy Jána a Martiny. Prišiel aj obžalovaný Kočner

Marian Kočner.
Marian Kočner. Zdroj: TASR

Po vyše mesiaci pokračuje na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku proces v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a tiež v kauze prípravy vrážd prokurátorov. Na pondelkové pojednávanie neboli predvolaní svedkovia. Čítať sa majú listiny.

V prípade vraždy novinára a jeho snúbenice súd rozhoduje o vine Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. ŠTS ich pôvodne oslobodil spod obžaloby, ale Najvyšší súd (NS) SR vrátil vlani v máji prípad prvostupňovému súdu. Právoplatné sú tri rozhodnutia. Miroslav Marček a Tomáš Szabó dostali 25-ročné nepodmienečné tresty odňatia slobody. Zoltán Andruskó 15 rokov nepodmienečne.

Pre prípravu vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelia obžalobe štyri osoby - Kočner, Zsuzsová, Dušan Kracina a Darko Dragič. Tomáš Szabó bol vylúčený na samostatné konanie. V jeho prípade by sa malo pojednávať v utorok (25. 10.) ráno. Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť podľa obžaloby na jeseň 2017. V prípade Šufliarskeho približne o rok neskôr.

Na pojednávaní v pondelok čítali výpoveď expríslušníka Slovenskej informačnej služby (SIS) Petra Tótha z prípravného konania. Obžalovaný Kočner spochybnil jeho dôveryhodnosť. Zároveň súdu predložil výpoveď Tótha z iného trestného konania, ktorá má podľa neho odporovať v pondelok prečítanej výpovedi. Tóth v septembri pred senátom ŠTS vypovedať odmietol.

Na hlavnom pojednávaní sú z obžalovaných prítomní Kočner a Dragič. Obžalovaná Zsuzsová a Kracina požiadali o konanie v ich neprítomnosti.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti