Po Ivanke pri Nitre vybuchol bankomat aj v tej pri Dunaji. Páchatelia zvolili rovnaký postup

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ďalší útok na bankomat. Len v pondelok vykradli jeden v Ivanke pri Nitre, v utorok nadránom to bola pre zmenu Ivanka pri Dunaji.

Bankomat páchatelia odpálili a odniesli si z neho tučnú sumu. Na mieste zostali iba trosky. To, či oba prípady spolu súvisia, vyšetruje polícia.

Za cieľ si tentoraz vybrali bankomat pri miestnom supermarkete v Ivanke pri Dunaji. Obyvatelia z okolia počuli v noci výbuch. Explózia bola taká silná, že kusy bankomatu rozmetalo po okolí.

Políciu zavolal pracovník supermarketu, ktorý prichádzal ráno do práce.

Prečítajte si tiež:

​Modus operandi rovnaký ako v Ivanke pri Nitre. Aj tam bankomat vybuchol v noci, pričom explózia poškodila aj budovu potravín. Zlodeji si odtiaľ vzali kazety s peniazmi. Polícia potvrdila, že v Ivanke pri Dunaji rovnako použili trhavinu.

Podľa našich informácií si mal páchateľ prípadne páchatelia odniesť z bankomatu vyše 100-tisíc eur. Zrejme tak vedeli, že musel byť nedávno dopĺňaný. Ďalších takmer 50-tisíc eur je škoda na samotnom bankomate.

Páchatelia pravdepodobne utekali do blízkeho lesa, oblasť ráno prehľadával aj policajný pes.

Kamera pred supermarketom nie je a podľa našich informácií nebola ani v bankomate. To, či oba prípady z Ivaniek súvisia a či to nie je začiatok vyčíňania novej bankomatovej mafie je nateraz otázne. Krádeže vyšetruje kriminálka.

Jedno je ale isté. Táto bizarná bankomatová séria svoje pokračovanie mať nebude. Viac obcí s názvom Ivanka už totiž na Slovensku nemáme.

Pozrite si pondelkovú reportáž o lúpeži bankomatu v Ivanke pri Nitre.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.