V bločkovej lotérii si nikto nevyzdvihol tri autá a tisíce eur

Bločková lotéria
Zdroj: TASR

Prečítajte si, koľko Slovákov „zarobilo" na bločkovej lotérii v roku 2013.

Národná bločková lotéria je medzi Slovákmi stále populárna. V roku 2013 zaregistrovali celkovo 39 433 315 bločkov. Aj keď sa z mesiaca na mesiac zapájalo do hry stále menej Slovákov, atraktívna Vianočná výhra 30-tisíc eur opäť zdvihla záujem. Začiatkom roka si ju prevzala žena z Bratislavského kraja, uviedol hovorca Tiposu Rastislav Čépe.

Národnú bločkovú lotériu spustili 16.9. 2013 aj v rámci boja s daňovými únikmi a podvodmi. Pre väčšinu Slovákov je to šanca získať finančné prilepšenie v 1. šanci alebo vyhrať auto a iné vecné ceny v 2. šanci. V minulom roku tak lotériová spoločnosť Tipos mala rozdať 237 500 eur po celom Slovensku.

V niektorých prípadoch si ale výhercovia pre svoju výhru neprišli. Stalo sa to aj v prípade výhry troch automobilov, aj napriek tomu, že sa nemusí za ne odvádzať daň. Celkovo prepadlo 2 500 eur v prvej šanci. V 2. šanci je zatiaľ neuplatnená výhra 40-tisíc eur. V tomto prípade ale ešte beží 35 dňová lehota, dokedy si Slováci môžu vybrať svoju výhru od dňa zverejnenia výherných registračných kódov.

Zdroj: TASR

Prečo prepadli finančné výhry a automobily?

Niektorí výhercovia si vôbec nevšimli, že v lotérii vyžrebovali práve ich bloček a o výhru sa neprihlásili. V druhom prípade si prišli pre výhru, mali platný registračný kód, ale nemali v rukách výherný bloček. Podľa pravidiel je výherca povinný predložiť originál zaregistrovaného pokladničného dokladu. Prepadnuté finančné výhry ako aj tri automobily sa tak presunuli do ďalšieho kola.

Rekordy v bločkovej lotérii

Najviac bločkov zaregistrovali Slováci 29. septembra 2013 (896 655 bločkov). Naopak najmenej cez vianočné sviatky, 26. decembra - 174 282 bločkov. Priemerný počet registrácií za deň je 391 348 kusov.

Súťažiaci najčastejšie registrujú bločky deň pred žrebovaním, teda v nedeľu. Priemerne to vychádza na 304 177 bločkov. Najmenej využívaný deň na registráciu je utorok, deň po žrebovaní v bločkovej lotérii.

Najčastejšie sa do bločkovej lotérie zapájajú ľudia prostredníctvom internetu (až 96 percent). Hlavný dôvod je bezplatná registrácia. Stránka www.narodnablockovaloteria.sk má až 1 645 683 unikátnych návštevníkov. V priemere na nej súťažiaci strávia vyše 14 minút.

Zdroj: TASR

Novinky v bločkovej lotérii pre rok 2014

V roku 2013 mali Slováci šancu vyhrať v Prvej šanci a v Druhej šanci. Novinkou v roku 2014 je Tretia šanca. Spoločnosť Tipos tak preniesla Národnú bločkovú lotériu na televízne obrazovky. Hráči tak majú možnosť získať ďalšie zaujímavé ceny.

„Prvých 150 finalistov tejto hry bolo vyžrebovaných už 23. decembra 2013, finančná správa následne overila platnosť ich zaregistrovaných bločkov," uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ národnej lotériovej spoločnosti Tipos Ladislav Kriška, ktorý je aj vo videu.


BRATISLAVA/Jana Habarová

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti