Ďalší brutálny útok na gejov, tentokrát v Nitre. Za bozk na lavičke skončil jeden z napadnutých v nemocnici

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ďalší brutálny útok na LGBTI+ ľudí. „Pred pár dňami mi dokopali kamaráta v Nitre iba kvôli tomu, že si dal pusu s chlapcom,“ napísal nám čitateľ. V dôsledku zranení mal v bratislavskej nemocnici podstúpiť operáciu. Zranenia mal podľa našich informácií napadnutý mladý muž utrpieť na hlave, v oblasti čeľuste.

Útokom sa zaoberá aj nitrianska polícia. „Polícia v Nitre prijala 23.10.2022 v tejto súvislosti trestné oznámenie a vec prešetruje ako podozrenie z trestného činu výtržníctva. S ohľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nemôžeme k veci poskytnúť viac informácií,“ uviedla policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

„Môžeme potvrdiť, že sme tento týždeň v utorok prijali pacienta prevezeného z Nitry, ktorý mal zranenia v oblasti čeľuste. Stav pacienta si vyžadoval operáciu. Operácia bola úspešná, pacient je stabilizovaný a v najbližších dňoch bude prepustený do domácej liečby,“ uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská.

Podľa našich informácií sa útok odohral pred týždňom v piatok (21.10.), krátko pred polnocou. K útoku malo dôjsť po tom, čo sa dvaja muži pobozkali na lavičke. Napadnutý muž oslavuje podľa našich informácií tento rok 19 rokov a pochádza z obce pri Nitre.

Informáciu potvrdila na sociálnej sieti aj polícia. „Policajný zbor zachováva nulovú toleranciu k akejkoľvek forme násilia, šikany či nenávisti. Máme svoje hodnoty, za ktorými si vždy budeme stáť. Prípadom sa intenzívne zaoberáme.“

„Je našou prioritou chrániť každého, a to bez ohľadu na jeho sexuálnu orientáciu, rasu, etnicitu, náboženstvo, pohlavie, rod, jazyk, vek, zdravotné postihnutie alebo iné postavenie. Žiadna forma násilia nie je v našej spoločnosti prípustná. Takýmto prípadom venujeme a budeme venovať našu maximálnu pozornosť,“ uviedli tiež policajti.

Prečítajte si tiež:

Zlomené má viaceré kosti na tvári

Obeť fyzického útoku pre Denník N uviedla, že sa incident odohral v oblasti Na vŕšku, kde sa bežne stretávajú mladí ľudia. Na začiatku tam boli s kamarátom sami.

V momente, keď ho pobozkal, išli okolo dvaja muži. Zranený mladý muž odhaduje, že mali okolo päťdesiatky. Do tváre im však nevidel, bola takmer polnoc a tma. Myslí si, že boli pod vplyvom alkoholu.

Najprv mali homofóbne poznámky, ktoré vyústili do kopnutia do tváre. Po útoku bol chvíľu v bezvedomí. Po tom, čo starší muži zbadali, že krváca, z miesta utiekli. 

Na pohotovosti mu urobili viacero vyšetrení, po ktorých ho poslali do Bratislavy, kde ho operovali. Zlomené ma viaceré kosti na tvári a v okolí oka.

Na mieste sú aj kamery, ktorej záznamy sa však po týždni vymažú. Tínedžer preto dúfa, že sa polícii podarí získať ich. Jeho rodičia pred útokom o jeho orientácii nevedeli. Povedal im to na polícii, keď vypovedal.

„Chcem, aby svet vedel, že ja a ľudia ako ja, nebudeme ticho, nech nás bijú koľko chcú“

Chlapec, ktorý sa stal obeťou útoku, chce zostať v anonymite. O incidente sa rozhodol prehovoriť aspoň telefonicky.

Priblížil, že sa vrátil späť na Slovensko zo stáže. „Ja som sa vrátil zo štvormesačnej stáže, videli sme sa, že si ideme pokecať Na vŕšok. Tam sme sa rozprávali, objímali, potom som ho ja pobozkal,“ povedal.

V ten večer bol v meste v bare aj s partiou kamarátok. Na ulicu išiel po tom, čo dievčatá odišli domov.

„Mentalita ľudí ako my je proste taká, že automaticky už nechcete chodiť niekde, kde je veľa ľudí, možno na vás už niekto kričal. Je to jednoduché byť terčom a my sme preto išli na také miesto, aby sme tam boli sami,“ povedal.

„Jediné, čo si pamätám, je záblesk, že som sa nejak zviechal hore a že mi z nosa tiekla krv,“ spomína tínedžer.

„Chcem, aby svet vedel, že ja a ľudia ako my, nebudeme ticho, nech nás bijú koľko chcú,“ uzavrel.

​Krátko po streľbe

Len nedávno (12.10.) Slovenskom otriasla správa o streľbe na Zámockej ulici v Bratislave, pri podniku Tepláreň, v ktorom sa stretávala prevažne LGBTI+ komunita. Streľba si vyžiadala dve obete a jednu zranenú.

Streľbu vyšetruje polícia ako teroristický útok. Po nej sa na Slovensku odohrali ďalšie tri medializované útoky, ktoré boli namierené proti LGBTI+ ľuďom.

Muž napadol v reštaurácii homosexuálny pár a kričal na nich, že na Zámockej mali byť aj oni. V Bratislave na Obchodnej ulici sa odohral útok, pri ktorom útočník fyzicky napadol osobu pre jej domnelú sexuálnu orientáciu. Vo vlaku napadli agresívni fanúšikovia futbalu dvoch ľudí, ktorých podráždila dúhová stužka. Mali sa tiež vyhrážať, že opäť vystrieľajú Tepláreň.

V Televíznych novinách sme sa 19. 10. venovali aj tomu, čo sa dialo na Bezpečnostnej rade SR:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme LGBTI+

Dôležité udalosti