Domáce

Víkend bude ešte pekný, ale prichádza arktické počasie

Zima - ilustračná snímka
Zdroj: SITA

V utorok bude fúkať silný vietor.

Tak zdá sa, že pred nami je posledný jesenný víkend, pretože už v pondelok sa výrazne ochladí a dočkáme sa aj prvého snehu.

Dnes v noci bude prevládať premenlivá oblačnosť, na juhozápade ale bude obloha až zamračená a na Záhorí nie je vylúčený ani slabý dážď. Teplota bude 6 až -1 stupňov.

Víkend sa začne celkom pekným počasím, ale v priebehu dňa sa bude oblačnosť zväčšovať.

Západné Slovensko

Na západe bude spočiatku polojasno až polooblačno, ale popoludní oblačnosť pribudne až sa obloha zamračí. teplota vystúpi na 9 až 13 stupňov.

Stredné Slovensko

Na strednom Slovensku bude tiež polooblačno a popoludní sa aj tu obloha zatiahne nízkou oblačnosťou. Teplota 5 až 12 stupňov.

Východné Slovensko

Aj na východe má byť prevažne polojasno. Popoludní sa začne oblačnosť od juhu zväčšovať a teplota vystúpi na 7 až 12 stupňov.

Zdroj: SITA

Počasie na horách

Hmly sa budú zajtra tvoriť aj na podhorí. Vo vyšších polohách má byť zväčša polooblačno a bez zrážok. V nadmorskej výške 1500m budú zhruba 4st.

Biopredpoveď

Biopredpoveď zostáva na 3 a to je mierna záťaž.

Predpoveď počasia do stredy

V ďalších dňoch nás čaká výrazné ochladenie a k tomu bude fúkať nepríjemný severný vietor.

V nedeľu má byť zamračené a zrážky očakávame najmä na juhu, vo vyšších polohách budú vo forme snehu. Teplota bude 4 až 9 stupňov.

Už v pondelok k nám prenikne studený arktický vzduch a teplota vystúpi iba na -3 až +4 stupne. Oblačnosť bude premenlivá a na severe sa vyskytnú aj snehové prehánky.

V utorok a v stredu bude oblačnosť naďalej premenlivá a prehánky opäť očakávame najmä na severe. Pozor, bude veterno a vietor môže v nárazoch dosahovať až 70 km/h. Teplota bude -3 až 3 stupne.

SLOVENSKO/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.