Stužkové poriadne prevetrajú peňaženky. Maturanti majú pre mladších žiakov niekoľko rád

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Je len raz za život, ale pre rodičov dokáže byť nákladnou položkou. Maturanti radia, aby si mladší študenti vybavovali veci spojené so stužkovou v predstihu. Je to vraj výhodnejšie.

Vyzdobená sála, honosné šaty a zelená stužka. Stredoškoláci si čoraz častejšie zbierajú peniaze na stužkovú už od prvého ročníka. Maturanti prišli aj na to, že sa im vybavovanie vecí v predstihu vyplatilo.

V triede, kam chodí maturantka Nina, si stužkovú dohadovali tiež v nižších ročníkoch. Nevedeli sa navzájom zhodnúť, preto si výber jedál a cateringu nechali na poslednú chvíľu. To sa im teraz mierne vypomstilo, je to totiž drahšie.

Maturanti hovoria, že medzi najdrahšie položky patria prenájom sály a catering, ktoré vyjdú jedného maturanta na približne 250 eur. Nákladné sú aj šaty a kameraman.

V predstihu iba orientačne

Stužkovú vybavujú v týchto dňoch aj mladší študenti. Napríklad stužky si objednávajú v predstihu za lepšie ceny.

Andreu a jej triedu čaká stužková o rok. Zálohu za sálu majú zaplatenú od prvého ročníka. „Vtedy nám povedali, že predpokladaná suma bude nejakých 800 eur, no a teraz je finálna suma nejakých 1 200 eur,“ opisuje.

Ak si aj prváci chcú rezervovať termín štyri roky vopred, prenajímatelia sály im vedia povedať iba orientačnú cenu. Zmluvu uzatvárajú rok pred stužkovou, keď im vyčíslia aj finálnu sumu.

Viac sa dozviete z reportáže vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rast cien

Dôležité udalosti