Prípad napadnutých bozkávajúcich sa mladíkov v Nitre už vyšetruje NAKA

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prípad napadnutých mladíkov v Nitre už preveruje NAKA. Podľa informácií TV Markíza trestné stíhanie vedú pre ublíženie na zdraví z osobitného motívu a pre výtržníctvo.

Podľa trestného zákona osobitný motív znamená, že niekto spáchal trestný čin z nenávisti voči skupine osôb alebo jednotlivcovi pre ich skutočnú alebo domnelú príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, etnickej skupine, pre ich skutočný alebo domnelý pôvod, farbu pleti, pohlavie, sexuálnu orientáciu, politické presvedčenie alebo náboženské vyznanie.

Príslušníci NAKA v súčasnosti vykonávajú potrebné procesné úkony s cieľom objasnenia skutku. Viac informácií poskytne polícia, keď to situácia umožní.

Policajti zároveň vyzývajú verejnosť, že v prípade, ak ktokoľvek disponuje informáciami, ktoré by mohli pomôcť k objasneniu tohto skutku, nech kontaktuje linku 158.
Pred pár dňami dokopali chlapca, ktorý si dal pusu s iným chlapcom na lavičke v Nitre. V dôsledku zranení mal v bratislavskej nemocnici podstúpiť operáciu. Zranenia mal podľa našich informácií napadnutý mladý muž utrpieť na hlave, v oblasti čeľuste. Viac o prípade sa dočítate TU.

Teroristický útok na Slovensku

Len nedávno (12.10.) Slovenskom otriasla správa o streľbe na Zámockej ulici v Bratislave, pri podniku Tepláreň, v ktorom sa stretávala prevažne LGBTI+ komunita. Streľba si vyžiadala dve obete a jednu zranenú.

Streľbu vyšetruje polícia ako teroristický útok. Po nej sa na Slovensku odohrali ďalšie tri medializované útoky, ktoré boli namierené proti LGBTI+ ľuďom.

Muž napadol v reštaurácii homosexuálny pár a kričal na nich, že na Zámockej mali byť aj oni. V Bratislave na Obchodnej ulici sa odohral útok, pri ktorom útočník fyzicky napadol osobu pre jej domnelú sexuálnu orientáciu. Vo vlaku napadli agresívni fanúšikovia futbalu dvoch ľudí, ktorých podráždila dúhová stužka. Mali sa tiež vyhrážať, že opäť vystrieľajú Tepláreň.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti