Matúš Vallo suverénne vyhral v primátorských voľbách v hlavnom meste

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Primátora Matúš Vallo vyhral komunálne voľby v Bratislave. Súčasný primátor získal 60,19 percenta hlasov. Jeho najväčší vyzývateľ Rudolf Kusý získal 27,67 percent hlasov. Zrátaných je 97,46 percenta okrskov.

TU nájdete všetky priebežné výsledky

Exit poll favorizoval Valla

Denník N spolu s Univerzitou Komenského v Bratislave vypracoval exit poll v bratislavských primátorských voľbách. Podľa prieskumu vyhral v hlavnom meste súčasný primátor Matúš Vallo. Nad druhým kandidátom Rudolfom Kusým získal výrazný náskok. V exit polle ho volilo 65 percent voličov Bratislavy. 

Prečítajte si tiež:

Kusý podľa odhadov získal 27 percent. Nasleduje Miroslav Heredoš s 2,2 percentami. Vallo sa verejnosti prihovoril krátko po 21.00 h. Poďakoval ľuďom, ktorí prišli voliť. „Je to najdôležitejší moment, kedy ľudia vedia úplne na priamo ovplyvniť to, akým spôsobom budú riadené naše mestá a obce nasledujúce štyri roky a teda aj krajina. Dúfam, že volebná účasť v Bratislave bola dobrá. Je mi ľúto, že ľudia čakali v šórach,“ povedal primátor.

K výsledkom exit pollu sa nechcel vyjadriť a komentovať bude až oficiálne výsledky po sčítaní všetkých hlasov. Kritizoval tiež rozhodnutie uskutočniť voľby počas jesenných prázdnin. Myslí si, že to Bratislave uškodilo.

Exit poll je prieskum, ktorý je uskutočnený po voľbách. Študenti oslovovali ľudí, ktorí vychádzali z volebných miestností. Počet respondentov v ankete bol 1363.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Voľby 2022

Dôležité udalosti