Juraj Droba oslavuje, bratislavskú župu povedie ďalšie štyri roky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Juraj Droba zatiaľ výrazne vedie v župných voľbách v Bratislavskom kraji. Získal 63,60 percenta hlasov. Druhý Ján Mažgút (Smer) dosiahol 13,42 percenta a v centrále Smeru priznal porážku. 

Volebná účasť v župe je na úrovni 38,60 percenta.

Juraj Droba na tlačovej konferencii pogratuloval aj primátorovi Bratislavy Matúšovi Vallovi, ktorý podľa exit pollu vyhral v hlavnom meste v primátorských voľbách. Podľa Drobu sa osvedčila spolupráca župana a primátora posledné roky a chcú v nej naďalej pokračovať. Vallo vystúpil na Drobovej tlačovej konferencii a vyjadril potešenie nad Drobovým priebežným víťazstvom.

​Gratuloval aj šéf Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. Dodal, že jeho hnutie je úspešné v Bratislavskom kraji aj v meste.

Ján Mažgút priznal porážku

Urobil tak v bratislavskom sídle Smeru-SD po sčítaní viac ako polovice okrskov v kraji.

Súčasnému predsedovi BSK Jurajovi Drobovi už telefonicky zagratuloval. "Gratulujem Jurajovi Drobovi k potvrdeniu víťazstva v týchto regionálnych voľbách," povedal Mažgút. Kampaň zhodnotil ako férovú.

Prečítajte si tiež:

Poďakoval sa voličom, ktorí mu v sobotu odovzdali svoj hlas. Uistil ich, že to nebola jednorazová kampaň a výstrel, ale budú vo svojej práci pokračovať ďalej. "Urobíme všetko preto, aby občania nášho krásneho kraja mali aj po štyroch rokoch rovnakú možnosť, ako mali teraz. To znamená, aby mali aj po štyroch rokoch možnosť voľby," uviedol.

To, či bude kandidovať v parlamentných voľbách nevylúčil. "Vždy som bol zástancom hesla 'nikdy nehovor nikdy'. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť," zhodnotil. Poukázal na to, že počas kampane počúval ľudí a ich podnety.

K priebežnému druhému miestu na post predsedu BSK uviedol, že je spokojný.

TU nájdete všetky priebežné výsledky

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Župné voľby 2022

Dôležité udalosti