V Trnavskom kraji vyhral súčasný župan Jozef Viskupič

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Jozef Viskupič (OĽaNO, SaS, KDH, SPOLU, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Za ľudí, Sme rodina, OKS, DS, Magyar Fórum - Maďarské fórum) obhájil post župana v Trnavskom kraji. Získal 38,56 percenta.

Druhý je József Berényi (ALIANCIA) s 21,04 percentami. 

Účasť v kraji dosiahla 42,87 percenta.

​„Ďakujem za prejavenú dôveru občanom kraja, ale na definitívu si ešte musíme počkať,“ uviedol Viskupič.

Ako doplnil, je rád, že práca, ktorá sa urobila na úrade za päťročné obdobie, našla odozvu aj pri týchto voľbách. "Chcel by som sa poďakovať všetkým zamestnancom úradu za to, ako sme zvládli náročné obdobie, kandidátom a volebnému tímu a v neposlednom rade rodine," povedal Viskupič.

Prečítajte si tiež:


Aktuálny predseda TTSK si zriadil volebnú centrálu v jednej z trnavských reštaurácii. Okrem novinárov Viskupič pozval rodinu, priateľov a kandidátov na krajských poslancov za spomínanú koalíciu.

Prioritami budú školstvo, zdravotníctvo a sociálna oblasť

Tromi prioritami do ďalšieho volebného obdobia by mali byť podľa aktuálneho predsedu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozefa Viskupiča zdravotníctvo, školstvo a sociálna oblasť. Uviedol to počas volebnej noci.

"Školstvo by malo byť vyhlásené za županskú tému a čo sa týka sociálnej oblasti, mali by sme pokračovať v deinštitucionalizácii a poľudšťovaniu sociálnych zariadení. Okrem týchto troch tém nemôžeme zabudnúť ani na infraštruktúru, ako sú cesty a cyklodoprava," doplnil Viskupič.

Prípadné víťazstvo bude podľa jeho slov znamenať pokračovanie v začatej práci. "To znamená, že veľa zo začatých vecí je potrebné dokončiť v druhom volebnom období. Tak sme to aj celý čas komunikovali. Verím, že tie desiatky projektov, ktoré sú nachystané, sa podarí dotiahnuť do úspešného konca," informoval Viskupič.

TU nájdete všetky priebežné výsledky

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Župné voľby 2022

Dôležité udalosti